| Piplop a întrebat:

As vrea sa va intreb cevahee hee

Deci eu folosesc ulei de ricin amestecat cu vitamina A lichida de acum 4 luni si nu mi-a crescut deloc parul deci nici macar cat trebuia el sa creasca.asta vara m`am tuns bob si pana acum trebuie sa fie putin mai lung, dar e pana la umar.nu inteleg care e problema,, dc creste asa incetsad
Faza e ca eu atunci in primele luni am folosti ultei de rici sa zic in mode regulat adica o data la 2-3 zile, dar acum nu prea il mai folosesc asa des, cand imi aduc aminte adica o data pe saptamana sau de 2 ori.

Voi ce credeti? care ar putea fi cauza ca nu imi creste parulsad chiar l`as vrea si eu putin mai mare, nu stiu ce sa facsad
Rog seriozitate. DAU FUNDA SI VOTURI

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu stresul cum stai?
Ai o alimentație bazată pe fructe și legume proaspete?
Și astea sunt cauze!
Pa, pa.

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Normal creste 1 cm. pe luna...
si mama se da cu ulei de ricin crezand ca o sa ii creasca mai repede dar...nimca insa ii face radacina mai puternica si nu ii mai cade atat de mult par.

| llliii a răspuns:

Deeaandreea are dreptate dar poate fi si din cauza samponului ca nu "se potriveste" sa zic asa cu tratamentul... dupa mine ai putea sa ai 2 variante ori sa schimbi samponul cu ceva mai naturist insemnand sa te spele cu un galbenus de ou cu putina lamaie iar cand te clatesti te clatesti cu apa cu putin otet, sau nu mai faci tratamentul acela cu ulei de ricin si vitamina A, asta este parerea mea da te poti duce si la un dermatolog si sa vezi...:* bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Piplop este a cincea intrebare pe ziua de azi legata de par, la care raspund.mai nu parul e problema. voi aveti o problema cu capul.fiindca daca era ceva real si bun, erau rezolvate toate cheliile de pe fata pamantului. dar dupa cum stii...parul destept, paraseste capul prost.si eu am vrut sa-l fac cret ca electrodu de sudura si nu am reusit decat sa chelesc in 46 de ani.mai am par de-o baie.lasati-va naibii parul in pace, sa creasca, pieptanatil, spalati-l, impletitil, dar nu-l stresati cu placi, vopsele, chimicale, buruieni, si alte tampenii.cum sa nu creasca? creste dar incet.vazutai chel a doua zi cu plete fiindca s-a dat cu ricin pe cap? nu cred.parului tau trebuie sa-i dai timp nu ricin.

| IOANAio9 a răspuns:

Sar putea sa fie si din cauza ta pentru ca nu te-ai mai dat cu el asa des sau, s-ar putea sa fie si din cauza uleiului sau poate din cauza parului tauhappy funda?happy