| dedfgv a întrebat:

As vrea si eu o masca de par facuta in casa pentru netezire ca sa am parul mai matasos. ce reteta imi recomandati? ceva cu ou sau cu miere

3 răspunsuri:
| anUcy a răspuns:

Poti incerca asta:din 2 galbenusuri de ou, o lingurita de miere si 30 ml de ulei de masline.Iti face parul matasos si amelioreaza varfurile despicate.Bafta!

| Bluef4 a răspuns:

Da-te pe par cu ceara epilatoare, apoi asteapta 12 orehappy Vei avea un par de invidiat!

| yoana367 a răspuns:

Incearca sa amesteci ulei de masline cu 1, 2 oua (depinde de lungimea parului) si aplica amestecul pe parul uscat. Pune o casca de dus sau un prosop peste amestec (actioneaza la caldura) si lasa-l 15-20 de minute. Dupa clateste foarte bine cu apa si sampon.