| Claudia_3811 a întrebat:

Aspirina este chiar buna pentru cosuri? Nu are niciun efect advers?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. e buna pentru cosuri, insa aplicata in mod repetat, ca reactie adversa pot aparea pete rosii/iritatie
http://www.youtube.com/watch?v=Q-Hksg8B4cQ

17 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Aspirina? Pentru cosuri? De unde-ai scos-o? In afara de faptul ca-ti va face stomacul schweizer, n-o sa obtii niciun alt efect.

| sy46 a răspuns:

Nu. Uita-te pe prospect, si vei vedea ca are chiar foarte multe efecte adverselaughing

| freehugs a răspuns:

Nu am auzit asa cevahappy
daca vrei sa scapi de cosuri ia'ti un sapun cu sulf de la farmacie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si de fiecare tip de ten. Daca ai tenul gras, nu va fi de mare ajutor. Dar daca vrei sa-ti tratezi cosurile nu trebuie sa inghiti aspirina, ci aplici pasta obtinuta din 2 pastile zdrobite si amestecate cu putina apa pe fiecare cos si lasi seara sa actioneze dupa care speli a doua zi.Nu cred ca are vreun efect advers, in cel mai rau caz usuca putin pielea. Daca ai tenul gras si probleme serioase cu cosurile iti recomand zineryt.Il gasesti la farmacii(in jur de 35 de lei) si il aplici seara inainte de culcare si lasi sa actioneze pana a doua zi(ca si la aspirina). Rezultatele se vad din prima saptamanawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa le bei trebuie sa le pisezi si sa aplici pe fatahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu chiar am incercat, si fac acest tratament de o luna de zile (aplic o masca de 2 ori pe saptamana) si chiar se vede rezulatele, nu mai am nici un cos pe fata...incearca, nu ai nimic de pierdut...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. am incercat si eu. este buna, pui 4 aspirine intr-un pahar adaogi foarte putina apa(atat cat sa se dizolve pastilele) si cu ajutorul unei pensule mai groase aplici compozitia p suprafetele cu probleme. dar trebuie sa faci asta in mod repetat, o sa obs ca incep sa se usuce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor daca faceti o masca din morcov, castravete si iaurt o apricati in fiecare zi timp de o saptamana va pot garanta ca scapati si de cosuri si de pete si de tot, eu am incercat si pe dracu laughing si nu a vut efect, dar aceasta masca a rezolvat tot si rapid, acum mai depinde si de tipul de ten, eu am ten normal si a avut efect maxim!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.romedic.ro/masca-cu-aspirina-ten-acneic-0P14207
uita`te aici :D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost foarte sceptica...pana am incercat. Am un ten mixt, cu probleme in zona T. Am aplicat pe aceasta zona o "masca" din 3 pastile + iaurt gras (pentru a nu usca tenul in ultimul hal) si am stat cu ea aprox 15 min. Apoi m-am spalat cu apa calduta, masand usor - are un mic efect de peeling! Intr-adevar, dupa aceea aveam impresia ca pielea mea e mai...usoara. Ceea ce eu recomand dupa utilizarea acestei masti este ULEI de MIGDALE DULCI. Hraneste pielea si o catifeleaza. Atentie, se poate folosi cu toata increderea, nu creeaza eruptii. Eu am devenit dependenta de el. Sanatate si o piele fara probleme!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nici un efect advers, aspirina pentru cosuri a fost recomandata chiar si de un dermatolog asa ca nu cred ca ar putea crea probleme dar acum depinde si de ten.Intr-adevar daca ai probleme serioase cu accneea as putea recomnada zynerit este foarte bun eu am urmat acest tratament timp de o luna si a avut efecte foarte bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este foarte buna, eu am incercat si pot spune ca are efect dupa prima aplicare.Pentru a nu usca foarte tare tenul amesteca 2-3 pirine pisate cu 2 lingurite de iaurt mai gras, aplica pe fata si lasa 15-20 minute pana se usuca, iar apoi maseaza cu pa calduta. o sa simti tenul foarte curat. daca iti simti tenul foarte uscat poti sa aplici o crema dupa aceea.

| spiga92 a răspuns:

Am auzit undeva ca daca pui 3 aspirine intr. un pahar cu putina apa si le dizolvi si apoi pui putina miere si putina lamaie. apoi le amesteci bine dai pe fata si le ti vreo 10 min asa...iti trec cosurile.eu nu am incercat inca.

| OpinieSiSolutie a răspuns (pentru spiga92):

Ai incercat? A mers?

| gianinap101 a răspuns:

Pentru cosuri aspirina nu a functionat la mine, cred ca depinde de fiecare ten. La mine pentru acnee a functionat produsele de la Thursday Plantation, pe care le recomand si eu happy... pupici

| AlinaMoisescu a răspuns:

Eu am folosit aspirina pentru cosuri si la mine nu a dat rezultate. Cred ca conteaza si de ten dar si cat de avansata este acnee. Pe mine un doctor m-a ajutat sa scap de cosuri dupa ce am inceput un tratament din creme cu ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation. Am folosit zilnic aceste produse si anume...o spuma naturala, o lotiune tonica, o crema hidratanta si un gel medicinal anti-acnee. Dupa ceva timp de folosire a aceste produse am vazut si rezultatele. Tenul a devenit foarte curat iar toate cosurile si punctele negre au disparut complet.

| Staywithmegold a răspuns:

In primul rand el nu se refera ca daca inghiti aspirina cosurile trec, ci daca sfarami un sau 2 si combini cu 2-3 picaturi de apa pana se face o pasta omogena. apoi te dai pe fata! Este foarte buna!