| Fllly a întrebat:

Am vazut la televizor, ca daca te dai cu aspirina pe fata iti trec din cosuri big grin
. A incercat careva cu aspirina, a avut vr-un efectconfused:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| ion2015 a răspuns:

Numai lua aspirina pentru asa ceva nu are sens sa iei pastile pentru ca iti distrgi flora intenstinala si afectezi ficatul, poti lua ceva naturist creme clearsil sau effect duo, tine un regim fara prajeli si dulciuri concentrate, foloseste un sapun cu ph, si viziteza un dermatolog care iti va spune exact ce tip de acnee ai si iti va da un tratament, multa bafta. fundita? big grin

| Catta a răspuns:

Da, am auzit si eu un coleg la scoala, si zicea ca i-au trecut.
Oricum, nu cred ca merge. Si daca ai probleme cu cosurile, mai bine du-te la dermatolog.winking

| OanaVlad a răspuns:

Incearca si poate mergewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am incercat eu. DAR EU NU LE PUN ASA P FATA LE PISEZ.nu trec cosurile dar le hidrateaza si nu mai sunt asa rosii si trec mai repede:::*

| papapa123 a răspuns:

Da.la mine a avut
pisezi aspirina. faci un amestec cu putia apa si te dai cu pasta rezultata pe fata.in locurile cu acnee. mi-e mi-au trecut( pe moment)