| anonim_4396 a întrebat:

Ati incercat bicarbonatul de sodiu pentru albirea dintilor? Daca da, a functionat? Si cum ati procedat? :3

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Da functioneaza. Pui bicarbonat de sodiu pe periuta de dinti umezita si te speli ca si cum te-ai spala cu pasta. TRebuie sa o faci doar odata sau de 2 ori pe saptamana caci bicarbonatul e abraziv si iti poate distruge smaltul dintilor daca il folosesti prea des.

3 răspunsuri:
| LadyDy01 a răspuns:

Da eu am incercat. Functioneaza dar trebuie sa o faci zilnic si destul de indelungat.Pur si simplu pui bicarbonatul de sodiu pe periuta de dinti si freci dintii ca si cand te-ai spala cu pasta de dinti.

| Mable009 a răspuns:

Da eu am incercat da este bun pentru albirea dintilor
dupa ce te splei pe dinti cu pasta si asa te clatesti bine bine apoi iti dai cu bicarbonatul pe dinti cu degetul sau cu ce vrei
dar trebuie sa o faci zilnic
la mine a functionat
in fiecare seara sa faci lucrul asta! te pup

| Xoniaa a răspuns:

Buna, am incercat si eu am pus pe periuta de dinti putin de tot apa si mi-am frecat dintii rolling on the floor sincer putin ii albeste cred ca daca ai face macar o data pe luna ar fi ok smug Bafta! :*