| justagirl11 a întrebat:

A incercat cineva bicarbonatul de sodiu pentru albirea dintilor? As dori niste pareri

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Am incercat[3 ori pe saptamana] si chiar functioneaza

| Lynna a răspuns:

Da, functioneaza, Foloseste-l o data sau de doua ori pe saptamana. Il poti dizolva in putin suc de lamaie.

| viotedy a răspuns:

Da si sarea fina la fel.

| Okkultist a răspuns:

Da, taicamiu e medic stomatolog.
Bicarbonatul echilibreaza ph-sul. E a2-a oara cand scriu ca astia de la TPU sunt,, bine"organizati. Nu ma intreaba daca vreau sa inchid o vereastra. Daca am 99 ma incurc si eu ca-s OM.\
-_-
Pui pe pasta de dinti si freci, poti si fara pasta. O data /sapt. Sau 2. Eu fac joia si duminica. Echilibreaza ph-sul si-ti ofera un + de ingrijire orala adecvata. Previne toate prostiile, si e mai eficient decat o tampenie de oribt. Practic e sare daca luam asa...
Nu are ce rau sa-ti faca, doar sa nu inghiti cu pasta.
Incearca sa eviti cafeaua, virgula cacaoa samd. Deoarece inegresc dintii.
Cand te trezesti dimineata nu inghiti, asa un +, nu e bine, du-te scuipa si spala-te pe dinti. Pe timpul noptii indiferent cat de perfecta ar fi igiena ta orala tot se formeaza bacterii. Este foarte bun. happy Sper ca te-am ajutat, o saptamana frumoasa, pentru alte info intreaba-ma happy

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun o sa fi multumit

Sper sa te ajute

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute