| Ade a întrebat:

Ati incercat cerealele Fitness? Chiar slabesc cum zice reclama? E adevarat sau fals? Nu imi dau seama cum niste cereale slabesc!

Răspuns Câştigător
| astamicuta a răspuns:

In reclama spune ca slabesti daca inlocuiesti micul dejun si inca o masa pe zi cu cereale. si normal. daca mananci dimineata si la pranz cereale si seara cartofi prajiti si ciocolata nu poti avea pretentia sa te slabeasca cerealele.
eu mananc in fiecare zi la micul dejun fitness si sunt foarte bune, mie imi plac cele cu ciocolatabig grin recunosc ca nu am slabit, dar nici nu mi-am dorit

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Cerealele nu slabesc, doar ca prin continutul lor tie iti dau o senzatie de satietate cand in realitate ele nu au aportul caloric normal ci unul mult mai scazut...

| UsErNaMeTPU a răspuns:

Nu trebuie sa isi vanda si ei marfa?

| Eliut a răspuns:

Nu, cerealele alea sunt ca sa iti tina de foame si nu ingrasa, si asa nu mai ti se face foame, si cand le mananci, trebuie sa tii un regim, sa mananci fara grasimi, doar sanatos si VERDE! Fundita?big grin