| anonim_4396 a întrebat:

Auzisem că o cremă epilatoare poate provoca boli de piele sau în cel mai rău caz cancer de piele... voi ce credeţi?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
De cancer n-am auzit. Dar am auzit ca contine niste substante otravitoare pentru piele, deoarece ea pur si simplu topeste parul. Mai recomandat ar fi sa folosesti epilatorul, sau chiar big-ul
O seara placuta!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de ce calitate e crema. Așa am auzit și eu, cum că ar conține nu știu ce substanță care dăunează pielii, se referea la alea din magazinele din piață presupun. Cred că pentru a evita asta, cel mai bine cumperi ceva mai scump și de la un magazin bun.