| LifeEndsWithADream a întrebat:

Aveti careva piercing in helix (urche)? As vrea sa-mi fac si eu si ar fi bine sa aud cateva pareri. happy

Răspuns Câştigător
| CapusaChukii a răspuns:

Deci Am sa incep. Cu gaura!
Dupa Presupusurile Mele Depinde enorm de locul une vrei sa creezi gaura in ureche.Apoi Despre piercing trebuie Sa ai Grija sa nu fie extrem de mare ca sa largesti gaura pentru ca se pot face infectii trebuiesa gasesti piercingul perfect pentru gaura. Dupa cu durerea Cum am precizat depinde de Loc daca e mai sus doare mai tare daca e mai jos doare mai slab. Dupa cum Am si eu 2 piercinguri sus as vrea sa iti spun ca te doare destul de tare fiindca Trece prin Nervul Urechii.winking Dar in Rest e foarte Fain Sa ai Piercing. Sper ca Te-am ajutat A da si Gaura se vindeca dupa vreo 1-2 luni O sa poti sa pui orice fel de piercinghappy Cum am mai spus Sper ca te-am ajutat si treci si pe la mine cu o fundita Mersihappy

14 răspunsuri:
| axeldavid a răspuns:

Am eu este cam dureros cam iti face gaura si dupa trebuie sa ai foarte mare grija cu igiena in zona aia se infecteaza foarte repede

| LifeEndsWithADream explică (pentru axeldavid):

Si cam in cat timp se vindeca? Presupunand ca le fac (as vrea 2) intr-un salon corespunzator, unde se lucreaza curat/dezinfectat

| axeldavid a răspuns (pentru LifeEndsWithADream):

In aproximativ 3 saptamani si gaura ete definitiva dupa vreo doua luni

| CapusaChukii a răspuns (pentru axeldavid):

Eu sincer am Doua Gauri. De intretinut nu este destul de usor. Depsre Problemele cu creat gaura am sa iti explic. Depinde De zona in care ai dori sa faci gaura sus doare Putin pentru ca gaura trece prin nervul urechii dar dupa aceea nu ai mari probleme cu durerea. Aproape de Timpan doare iti spun sincer Pentru ca se apropie de caile auditive. Jos spun sincer nu doare Aproape de loc pentru ca trece prin carne si prin piele atata tot. Apoi Cu igiena Cel care ti-o va face presupun ca va pune spirt si nu vei simti extrem toata durerea cum am precizat depinde de zona. Apoi Cu piercingul trebuie sa gasesti un piercing la inceput corespunzator laa gaura si sa ai grija sa nu fie prea mare pentru ca gaura se poate infecta si poti face diferite infectii la gaura.Dar in Rest daca tecem de punctul Piercing gaura si durere e Foarte Simpatic sa ai mai ales 2 happy Ma rog diferente De gusturi. Sper ca te-am ajutat O funda?happy

| LifeEndsWithADream explică (pentru axeldavid):

Si cum ar treui sa am grija de ele? (sa nu se infecteze?)

| axeldavid a răspuns (pentru LifeEndsWithADream):

Pai sa te speli cat mai des acolo si este o crema caramicina te dai cu aia

| LifeEndsWithADream explică (pentru CapusaChukii):

Eu as vrea sa imi fac in zona de sus, una sub alta. Si piercingurile sunt ca cerceii, (din alea mici, rotunzi as vrea), pot sa le scot cand vreau?

| CapusaChukii a răspuns (pentru LifeEndsWithADream):

Da poti bine inteles dar sa nule scoti foarte dess entru ca gaura se poate reface

| LifeEndsWithADream explică (pentru CapusaChukii):

Si cat ti-a costat? stiu ca difera de la salon la salon, dar macar asa in general happy

| LifeEndsWithADream explică (pentru axeldavid):

Si cat ti-a costat? stiu ca difera de la salon la salon, dar macar asa in general

| axeldavid a răspuns (pentru LifeEndsWithADream):

L-am facut singur am pistol de facut gauri nu stiu cat costa

| LifeEndsWithADream explică (pentru axeldavid):

Ow.nu ti-a fost frica sa ti-l faci singur? :o am vazut multe persoane pe net care faceam asta, dar eu sincer nu as prea avea curajul.

| axeldavid a răspuns (pentru LifeEndsWithADream):

Prima oara mi-am facut la un prieten si dupa mi-am luat eu pistol de facut gauri mi-am facut si mie si am facut si la alti am un fel de salon underground de tatoo si piercing.

| Maria_Anna_1994 a răspuns:

Mie mi l-a dat o colega in clasa si nu m-a durut deloc. Din pacate nu am tinut piercingul dar intentionez sa imi fac altul.