| PeAcE a întrebat:

Azi am cumparat Zineryt. Intrebarea mea este urmatoarea:

Pana acum imi storceam cosurile si nu stiu daca sa aplic peste ele cum sunt nestorse(dar deja le-am stors cu o zi inainte) sau le storc si aplic peste?

Sper ca ati inteles intrebarea mea! Mersi.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai bine foloseai un tonic antiseptic și tinctură de propolis!
Pa, pa.

| kiki a răspuns:

Nu stoarce nimic. Zyneritul este foarte bun.cel mai serios tratament, e si antibiotic. buna alegere.si eu am folosit.si iti mai dau cateva sfaturi. drojdia este un foarte bun purificator al sangelui.scoate toate toxinele si puroiul din sange.eu folosesc sa sti.amesteci un pic de drojdie cu putina tetraciclina si se face o pasta pe care o aplici pe cos si o lasi asa pana dimineata. apoi pui Cutaden. tetraciclina este antibiotic si impreuna cu drojdia va scoate puroiul si va purifica sangele.cutadenul usuca.apoi-usturoiul.este un foarte foarte bun astringent, antioxidant si purificator de asemenea. poti sa tai o feliuta si sa aplici pe cos. face minuni.este un remediu vechi si foarte natural. daca ai si consuma cate un catel de usturoi zilnic pe stomacul gol cu o cana de apa este sanatate curata.are rolul de a curata arterele si avand artere curate fara depuneri de grasimi automat fluxul sangvinic este mai bun si sangele curat si implicit un ten fara cosuri! si cu drojdia poti face la fel.mananci cate un pic cateva zile si iti va curata sangele.tratarea cosurilor incepe cu detoxifierea organismului si prevenirea acestora inseamna o viata exhilibrata,fara tigari, alcool, nopti nedormite si o alimentatie sanatoasa.artere sanatoase, sange curat, rinichi sanatosi-no more cosuri! hehe! un ten curat si luminos.intelegi? p.s-daca ai multa acnee si nu poti scapa nici cum,iti faci un control la rinichi,ovare daca esti fata, si sange vsh, aslo.multa multa sanatate!

| kiki a răspuns:

P-s. am uitat sa iti spun ca eventual inainte de a pune zynerit ai putea face o infuzie cu musetel.dezintecteaza.

| AlexaS a răspuns:

Nu conteaza el oricum actioneaza
PS: te sfatuiesc sa iti aplici doar unde ai cosuri(bine acum depinde daca ti-ai luat tu s-au te-a sfatuit mai intai undermatolog care stie ) poate pieli tale ii prieste acum depinde poti sa incerci sa te dai pe tot tenul si daca nu iti face bine dai doar pe cosuri au fost cazuri in care a ars pielea de aceea iti spuneam probabilpers aveau pielea f sensibila
PS: o sa fi multumita de el e grozav seara te dai si dimineata deja cosul este aproape uscat

| Irmmma a răspuns:

Eu zic sa te dai cu Zineryt fara sa le storci inainte pentru ca altfel te iriti. happySi eu folosesc produsul asta si asa fac.happy

Sper ca te-am ajutat!happy Te pup kiss.

| NuConteaza_6746 a răspuns:

Hei, si eu folosesc Zineryt, inainte obisnuiam sa imi storc cosurile sar dupa imi ramaneau urme si apareau altii in locul lor. Iti recomand sa nu mai ti le storci, pune doar Zineryt pe ele,(chiar si acum cand sunt stoarse) eu iau si Doxicilina, sunt niste antibiotice f slabe pentru cosi, si numai imi apar cosi dinaia care trebuiesc scosi, mi-a recomandat dermatologul. Bafta si nu`ti mai stoarce cosii.big grin