| SabbySabbynutza a întrebat:

Mi-am cumparat astazi Zineryt pentru cosuri. As vrea sa stiu cat trebuie tinut pe fata dupa aplicare? Farmacista mi-a spus sa-l aplic o singura data seara. Pe langa zineryt mi-am cumparat si o cutiuta cu pliculete din care imi fac masca de argila, am inteles ca este foarte buna. Voi ce parere aveti? Credeti ca o sa scap de cosuri folosind zineryt si masca de argila?

21 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Oh, domane, nu folosii zineryt daca nu ti l-a recomandat dermatologul, inainte se dadea pe baza de reteta si bine faceau ca e foarte dur cu pielea.

Eu iti zic sa nu il folosesti, cunosc destule persoane care l-au folosit de capul lor si au ajuns cu pielea in ultimul hal.
Du'te la magazin si cumpara-ti garnier pure 3 in 1, e foarte bun deoarece contine si argila si e foarte bun, daca il foloseti zilnic sau macar la 2 zile nu iti va mai aparea nici un cos decat poate ocazional unul minuscul. Si daca vrei si o crema buna, ia'ti de la farmacie ivatherm akne syt.

| SabbySabbynutza explică (pentru KellyGreen):

Deci garnier pure 3 in 1 am avut si nu m-a ajutat cu absolut nimic! Am si ivatherm akne syt si o folosesc cam de o saptamana asta e destul de buna.

| beautifulkiss a răspuns:

Eu am folosit Zineryt si nu a avut niciun efect si mi-a cam uscat fata.Pe urma nu m-am mai dat asa si cand am inceput sa-l refolosesc a inceput sa ma usture fata si nu l-am mai folosit.
Eu zic sa folosesti masca cu argila cu incredere(mama a folosit-o si a dat rezultate)
Numai bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru beautifulkiss):

Aveai si cosuri stoarse cand ai folosit?

| beautifulkiss a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu pentru ca eu nu-mi storc cosurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia citeste aici : http://didiglamour.blogspot.ro/2012/07/despre-zineryt-fara-perdea.html si o sa intelegi imediat ce bun e.
PS : bun de aruncat, ai motivele in articol.

| SabbySabbynutza explică (pentru anonim_4396):

Pfff netu meul nu ma lasa sa vad nu stiu de ce. Daca te rog frumos poti copia ce scrie acolo si sa dai aici paste? Te rog mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SabbySabbynutza):

Nici-o problema.

Am vazut ca toata lumea cum aude de acnee recomanda instant ( ca ness'ul ) Zineryt
Mai nou si dermatologii il recomanda ( wtf!? )
Zineryt contine 2 flacoane, unu cu eritromicină 40 mg/ml care se dizolva in flaconul cu alcool
Deci o adevarata porcarie, alcoolul este un iritant pentru ca usuca tenul in ultimul hal
Iar tenul prin aceasta uscare majora crede ca este timpul pentru formarea sebumului
Rezultat?
Un ten si mai gras

Nu neg ca ar da rezultate si banuiesc ca cei care il recomanda nu au vazut rezultatele dupa cateva luni
Dar dupa ceva timp bacteria devine imuna la zineryt iar noi ne umplem de cosuri
Si am experimentat-o eu fara voie
Mai e si problema cu uscarea excesiva
O sa se decojeasca tenul intr-o veselie!

Acestea fiind spuse...
NU RECOMAND ZINERYT

Singura crema care a dat rezultate la mine in scurt timp si fara efecte secundare a fost Ivatherm Akne Syt
[ prima si ultima iubire ]
Desi nu am acnee, cosuri prea multe, se mai trezeste cate o monstozitate gigantica si in piele sa-si faca aparitia si aceasta crema isi face treaba perfect

| SabbySabbynutza explică (pentru anonim_4396):

Multumesc.Nu stiu acum ce pot sa zic...Are dreptate cu faza cu alcoolul.Eu una am vazut rezultate la o prietena n-a avut probleme cu tenul sa ii se usuce pentur ca a folosit crema inainte.E si normal sa inceapa tenul sa ti se usuce daca tu folosesti prea mult.Eu una vreau sa-l folosesc doar seara tot din motive ca usuca pielea.Dar nah sa mai aud parerei si dupa aceea decid.Incodata mersi:*:*:*.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SabbySabbynutza):

Eu l-am folosit pe spate, imi trecusera cosurile si dupa ceva timp ma umplusem, acum cam sufera portofelul ca trebuie sa mai dau 40 lei pe Ivatherm ca sa imi dau tot spatele ca sa scap de cosuri.
Ma rog, asta a fost rezultatul la mine.
Se decojea tenul de ma apucau toti dracii pe el ca nu puteai face un machiaj ca se vedeau cojile.
Numai bine.

| Andreea_Monica_1978 a răspuns (pentru SabbySabbynutza):

Zynerytul este perfect si eu il folosesc si nu am nicio problema happy doar sa nu te dai in exces

Răspuns utilizator avertizat
| SabbySabbynutza explică:

Eu acum cateva zile adica 2 zile am fost la tratament sa-mi scoata punctele negre si cosurile si mi-a facut ea o masca nu stiu de care si m-a dat si cu nu stiu ce chesti pe fata care ma ajuta. Adica cosurile mele sunt stoarse folosesc zineryt ca am auzit ca ajuta la caderea cosurilor pentur ca le usuca, masca de argila la fel si am inteles ca este si pentru tenul gras, si ma mai spal si cu un sapun minune de la iwostin laboratoium purritin care vil recomand si voua este foarte bun si te ajuta sa scapi de tenul gras, deblocheaza pori, are actiune antibacteriana si nu contine sapun( eu ii zic sapun lichid cca nu stiu cum sa-l numesclaughing )de fapt este lichid, si ma mai dau si cu crema ivatherm akne syt.Nustiu nu cred ca mi se usuca tenul chiar in halu ala.

| miky95 a răspuns:

Mastile cu argila ajuta atunci cand pielea produce sebum in exces, iar daca o folosesti prea des iti usuca pielea. Eu am inceput sa folosesc pentru cosuri o masca care se face in casa si a dat rezultate (masca cu aspirina).

Pune 3 pastile de aspirina pe o farfurioara si adauga cateva picaturi de apa, zobeste-le si adauga un pic de miere. Lasa masca pe fata timp de 15 minute si apoi indeparteaz-o cu apa calda. Masca nu trebuie folosita mai mult de o data pe saptamana pentru ca pielea ar putea deveni "imuna" la efectele acidului salicilic.

| SabbySabbynutza explică (pentru miky95):

Multumesc.:* O sa incerc si metoda ta:*.

| Andreea_Monica_1978 a răspuns:

Zinerytul este foarte bun fratele meu l-a folosit si a scapat de cosuri in vreo 3 luni dar avea multe cosuri si acum il folosesc si eu fara nici o grija sper ca si tu happy te pup

| gianinap101 a răspuns:

Si eu tot aceste produse naturale de la Thursday Plantation le recomand, au dat rezultate wow si la miine

| AlinaMoisescu a răspuns:

Am avut acnee timp de cativa ani de zile si am tot incercat tot felul de produse recomandate de doctor si prieteni. Pentru mine cel mai eficient tratament antiacnee a fost unul natural din creme pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation. Rezultate au fost perfecte pot sa zic. Am folosit de la ei O spuma naturala, o lotiune tonica, o crema hidratanta si un gel medicinal anti-acnee. Dupa ceva timp de folosire au aparut rezultatele. Toate cosurile si punctele negre s-au uscat si tenul a devenit perfect curat.

| Chirai_Crina-Iuliana_1996 a răspuns:

Eu am folosit zineryt(la recomandarea dermatologului) si a dat rezultate, dar am incercat si crema akne-syt( tot la recomandarea lui), si sincer mai rau mi-a facut au inceput sa imi apara mai multe cocosuri din ce in ce mai urate si cand ma dadeam pe fata ma ustura foarte tare.Acum nu stiu ce sa mai fac sa imi treaca ma ajutati cu o parere?

| SabbySabbynutza explică (pentru Chirai_Crina-Iuliana_1996):

Bunahappy.Eu am folosti zyneritul impreuna cu un sapun de la gerovital plant care il folosesc de 3 pe zi si seara cand ma dau cu zynerit.Iti recomand sa dai zynerit doar pe cosuri cati usuca fata.e normal sa te usture inseamna ca se vindeca!:*incearca si masca de argila o data pe sapt e foarte buna! te pup

| Chirai_Crina-Iuliana_1996 a răspuns (pentru SabbySabbynutza):

Am incercat masca de argila de la ASLAVITAL, sa stii ca a dat rezultate. Dar pentru ca mi-au ramas pete pe fata de prima data, mi-a fost recomandat sa folosesc de la URIAGE, crema Hyseac Restructurant si pentru ca aceasta se aplica pe pielea perfect curata, am cumparat de asemenea un gel de curatare de la La Roche-Posay numit Effaclar. Sa stii ca acum fata mea arata curata, fara imperfectiuni si urme ale actiune acneei. Sunt foarte multumita! Chiar daca crema a costat 46 de lei, iar gelul 32 de lei, a meritat din plin.