| zdkjhfsdj a întrebat:

Azi am luat o sticluta de ulei de ricin eu vreau sa-mi dau pe par dar e pentru uz intern are ceva daca imi dau pe par adica are vreun efect daca e pentru uz intern sa-mi dau pe par?

2 răspunsuri:
| ElizzaTPU a răspuns:

Este foarte bun pentru par dar si pentru unghiile care se exfoliaza.
iti masezi pielea capului cu ulei apoi te acoperi 3-4 ore dupa care te speli. Tratamentul se face 1-2 ori/saptamana, seara inainte de culcare pentru ca uleiul sa actioneze peste noapte

| faramatania a răspuns:

Sub forma aceasta se găsește, poate fi folosit atât pentru uz intern cât și pentru uz extern(întăritea unghiilor, stimularea creșterii genelor, și a părului), deci este ok.