| publicname a întrebat:

Azi m-am ars de la soare.Cand mi se va coji pielea?

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde de tenul tau si de cat de tare te-ai ars. Este posibil ca nici nu ti se va lua pielea. Daca maxim in 2-3 saptamani n-o sa ti se intample nimic de genul, atunci poti sa stai linistita, nici nu ti se va mai intampla. Pana una alta foloseste o crema cat mai hidratanta, sa bei multe lichide si sa consumi cat mai multe fructe si legume. Numai bine! Bafta!winking

| Denisa a răspuns:

Pe mine cand ma arde soarele, am patit-o chiar duminica cand am adormit la strand pe patura si nu eram data decat cu ulei de plaja, ma fac cu crema hidratanta. Asa nu mi se mai decojeste nimichappy Poti incerca:*

| Zenithf a răspuns:

Nu mai faceti prostia asta sa va ardeti de la soare, cat de bun este soarele, in exces devine nociv. In cel mai bun caz doar iti imbatraneste pielea, dar poti pati mult mai rau.
Pielea incepe sa se cojeasca la 3. 5 zile de la expunere, dupa ce s-a format un strat nou de epiderma sub stratul ars. Normal este ca din a 2. 3 zi sa ai o senzatie usoara de mancarime sub pielea arsa, acesta este semnul ca se formeaza pielea noua sub ea.

| alecs871 a răspuns:

Te-ai ars la soare?laughing

| roxy_2350 a răspuns:

Eu am fost sambata la plaja si deja mi se ia pielea de pe spate...desi nu au trecut decat 5 zile, dar poate esti mai norocoasa si la tine tine mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu, si ma doare ingrozitor, chiar in momentul asta, ma doare de ieri, si nu am folosit decat crema nivea... ti se va coji dupa 3 zile cred sau 4 chiar, acum ramane de vazut, si eu la fel. Numa' Bine!