| Alexaazaa a întrebat:

Brățara Pandora își schimbă culoarea dacă fac dus cu ea?

Răspuns Câştigător
| Francesca1102 a răspuns:

A mea de la apa s-a innegrit foarte tare dar cred ca si din cauza ca dupa dus am lasat-o pe chiuveta o zi. Am mers cu ea la un magazin Pandora din orasul meu si mi-au curatat-o (desi nu o aveam de acolo). Deci indicat ar fi sa o dai jos chiar daca este de argint/aur.

| Raven a răspuns (pentru Francesca1102):

Aurul și argintul nu se înnegresc niciodată doar de la apă, ar fi cazul să știu, lucrez în domeniu. Dacă o Pandora se înnegrește de la apă, mai degrabă e vreun fake. Singura dată când am auzit de așa ceva, tipa își băgase mâna în apă cu detergent pentru rufe albe care conținea particule de înălbitori. Și apa sărată înnegrește argintul, dacă stă câteva luni acolo, am văzut obiecte scoase de scafandri din mare.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu-ți colorezi și părul, nu.

| Andreeush a răspuns:

De ce ai face duș cu o brățară la mână?

| Raven a răspuns:

Dacă e din argint sau aur n-are de ce să-și schimbe culoarea.