| anonim_4396 a întrebat:

Bun, deci,vreau sa imi comand niste blugi,un tricou si o jacheta de pe net dar habar nu am ce numar port la blugi, tricou si jacheta.Cum aflu? Cum ma masor?

4 răspunsuri:
| SLexuS a răspuns:

Pe fiecare haina trebuie sa scrie in spate la blugi chiar si sus la haiuna m xy asta inseamna marimile si la haina scrie ori numere ori m ex etc FUNDĂ

| xCeline a răspuns:

Banuiesc ca mai ai si alte haine... te poti uita pe ele,pe etichetele lor. Pe fiecare ai masura poate fi de ex S, M, L, XL sau poate fi asa 36, 38, 40, 42. Daca marimea unei bluze de a ta e 36 si pe net comanzi la fel...

| anonim_4396 explică (pentru xCeline):

Nu am asa ceva scris pe etichete...crezi ca daca aveam mai puneam intrebarile?

| icewolf a răspuns:

Pai uitate la eticheta de la gulerul jachetei sau spatele pantalonului si de masurat te poti masura cu un metru de masuratoare