| andreutzalala a întrebat:

1. Imi puteti spune si mie cum sa fac ca manichiura mea sa arate perfect? De paste vreau sa-mi fac unghiile negre, nu le am prea lungi.
2. As vrea sa fac cumva sa imi creasca mai repede ma puteti ajuta?
Pe Scurt: vreau ca manichiura sa arate perfect. Niste sfaturi si pentru unghii dar si pentru maini?
Multumesc! Dau fundita! :*

Răspuns Câştigător
| ShadowGhost a răspuns:

Buna.Pentru unghii, ca sa iti creasca mai repede ar trebui sa consumi multe lactate.Contin calciu care ajuta la cresterea unghiilor.Inainte sa iti faci manichiura, ia-ti un bol cu apa calduta si baga-ti degetel in apa.Ar trebui sa stai cateva minute,apoi incepi sa le cureti(sus, la baza unghilor exista o parte de piele, pe acea o cureti cu ceva ce arata ca o pila, nu ma intreba cum se numeste ca numai stiu)Apoi aplici oja si un lac de unghii deasupra ca sa reziste oja.
Pentru maini ar trebui sa te dai cu crema, o sa devina mai catifelate.

1 răspuns: