| Yuukina a întrebat:

Buna; 3 Am o problema. Am unghiile mult prea fragile. Daca imi cresc 3 milimetrii, gasesc cumva sa le rup in orice obiect. Am ascultat multe sfaturi. Multi mi-au spus ca daca imi dau cu lac intaritor sau cu oja pe unghii vor deveni mai rezistente si nu se vor mai rupe atat de repede.
In luna mai am banchetul si as vrea sa imi creasca unghiile putin mai mult decat 3 milimetri oh go on. Dar, la cat sunt de fragile nu stiu cum pot sa le pastrez nici macar o saptamana (tinand seama ca la scoala ai parte de morala sanatoasa daca vii cu unghiile facute -_-" ). Astept sfaturi si sugestii pentru niste gherute mai rezistente si care mi-ar putea creste mai repejor; 3 (mda. imi cresc foarte greu unghiutele sad )

Răspuns Câştigător
| Cigarettă a răspuns:

Încearcă un întăritor de unghii ajutăwinking + poţi ă-ţi dai mereu cu un lac transparent şi acela ajută ca să nu se mai rupă. Şi, cică, uleiul de ricin e bun pentru întărirea unghiior. Eu am folosit de vreo 2-3 ori şi sincer am observat rezultate, nu mi se mai rup happy.
Baftă ^_^

1 răspuns:
| rememberme24 a răspuns:

Ruperea unghiilor este un semn al lipsei de calciu.Incearca sa mananci mai multe fructe si legume, si poti si sa te duci la medicul de familie si sa ii spui sa iti prescrie calciu
Uite aici un articol interesant despre intretinerea corecta si cresterea unghiilor
http://www.andreearaicu.ro/......mai-repede