| BloodyMaryx5 a întrebat:

Aveti sfaturi pentru unghiile fragile care se rup la un scurt timp dupa ce cresc putin?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aplică pe ele ulei de ricin/vitamina A/de măsline, renunți la ojă/lac de unghii, pilă pentru unghii casante.
Evită, de asemenea contactul cu detergenții de spălat, etc.
O alimentație bogată în vitamine și săruri.
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Maseaza-le in fiecare seara cu ulei de masline, minim 10 zile.

| marinaa9 a răspuns:

Ulei de ricin caldut aplicat pe unghie si lasat cam 5 minute

| Mihaella262 a răspuns:

Incearca un lac intaritor (de la Avon, spre exemplu), eu l-am folosit pentru aceeasi problema.