| Alexaaa. a întrebat:

Cum sa fac sa imi creasca unghiile mai repede?
Mi se rupsad...
Si nici nu crescstraight face
Va rog
Apropo am folosit intaritor dr nu e bunstraight face
Sfaturi >naturistebig grin<
Dau fundita

12 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

In fiecare saptamana trebuie sa-ti faci manichiura, insa corect, ai grija ca pilirea sa se faca intr-un singur sens, ti le poti freca cu lamaie, cu ulei de ricin sa-ti dai in fiecare seara inainte de a te culca(normal e bine sa-ti impachetezi unghiile o jumatate de ora cu folie de plastic). Trebuie sa nu te mai dai cu oja o perioada.Bafta!

| fashionaddict a răspuns:

Incearca uleiul de ricin sau cel de masline.

| LoryM22 a răspuns:

Pai ca sa creasca tine-le maui mult in apa vb serios iar ca sa se intateasca baga mare la branza si tot ce contine calciu, fructe iar si legume in timp se vad efectele.

| iuliaoprea a răspuns:

Incearca Complex vegetal pentru păr, piele şi unghii NUTRILITE™. Eu am unghiile foarte subtiri si fargile dar folosesc vitaminele astea care promovează formarea keratinei, o proteină importantă a părului, pielii şi unghiilor. Si lacul de baza tot de la Amway : previne îngălbenirea unghiilor cauzată de expunerea la soare si le intareste. Sper ca ti-am fost de folos. Daca te mai pot ajuta cu ceva... Contact: black_rose_admirer.

| iuliaoprea a răspuns:

Sau poti incerca ulei de ricin.

| ndddiana a răspuns:

Unghile tale sunt subtiri si de aceea se rup
Consuma multe lactate
TIne-ti unghiile in zeama de lamai 10(peste10) minute
Nu folosi lacuri(sau acetona) in perioada asta
Ulei de ricin sau de masline
Poate si otet
Taie-le regulat si pileste-le, daca le pilesti se intaresc
Nu le exfolia, nu le roade.
Succes!:X

| pisicutzaa a răspuns:

Incearca cu ulei de masline sau ulei de floarea soarelui incalzit si tine unghiile timp de 10 min in fiecare zi.

| byank_9178 a răspuns:

Consuma produse lactate dati cu un lac consuma lichide, fructe, legume incearca sa dormi 21 de ore pe zi du-te la un salon manichiura/pedichiura dati pe unghi cu uleiul de ricin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puneti apa fierbinnte cu sare si se vor intari dar ca sa creasca trebuie sa nu le maninci

| JennyBerry a răspuns:

Buna!

Piper rosu, pentru crestere rapida
Amesteca o jumatate de lingurita cu piper rosu, zece linguri cu apa fierbinte si o lingurita cu crema de maini. Lasa amestecul la aburi zece minute. Raceste solutia, iar apoi aplica pe unghii, masand usor, mentine 15 minute si clateste. Foloseste masca o data pe luna, pentru intarirea unghiilor si pentru a le stimula cresterea. Spor! [ mie mi se axfoliaza, eu am ceva special de la Avon ] bye!

| lucica99 a răspuns:

Incearca calciu... Ei bine chiar ajuta, si sa te stradui cind vor fi mai lungi sa le tai( nu cu mult cu 0. 5-1mm)

| gabybubbles a răspuns:

Apa cu sare, ulei de masline.etcbig grin!
(folosesc eu si dau roadelove struck)