| anais13 a întrebat:

Buna! A comandat cineva de pe Deciem in ultimele 3 luni și știe dacă se percep taxe vamale? Stiu ca produsele vin din Uk și vreau sa stiu dacă se percep sau nu taxe suplimentare din cauza Brexitului.

1 răspuns:
| Lovelife00018 a răspuns:

Nu am comandat dar stiu ca era o regula ca daca valoarea coletu; ui tau nu depaseste 150 de euro nu platesti o taxa mare, ceva simbolic gen 8-12 lei. Am comandat de pe aliexpress si am platit mereu 8 lei pentru taxa vamala, banuiesc ca se aplica aceeasi regula si pentru UK