| andacristina a întrebat:

Buna, a incercat cineva dieta cu suc de rosii? Cum se urmeaza dieta si da rezultate? Cat slabesti?

1 răspuns:
| RRoberto2018 a răspuns:

Anda, atentie cu dietele ca e riscant pentru sanatate.
Da-i organismului de toate ca sapoata sa functioneze normal. Daca oranismul nu primeste nutrientii de care are nevoie, apar dereglari hormonale si va trebui sa iei multi ani medicamente. Daca vrei daca sa slabesti, nu cauta diete " minune ", nu te otravi cu pastile sau ceaiuri " de slabit ", nu te lasa pacalita de aparate scumpe care promit arderea grasimilor stand pe canapea. Asa ceva nu exista! Daca vrei sa slabesti, nu-ti r000efuza nimic din ce-ti cere corpul, dar ai mare grija la cantitati. Nu exista alimente care te ingrasa sau alimente care nu te ingrasa. Cantitatea e tot secretul! Daca ai pofta de pizza si e 22. 00 seara, nu-ti interzice. Mananca, dar nu una intreaga, ci 1-2 felii si gata. Nu uita sa bei multa, foarte multa apa. Doar apa, nu alte lichide, iar daca poti sa faci si putina miscare( indiferent de care ), o sa slabesti garantat!
Multa bafta si nu uita sa ai rabdare, deoarece slabitul nu are loc de pe o zi pe alta, la fel cum nici ingrasatul nu are loc de pe o zi pe alta!