| anonim_4396 a întrebat:

Aceasta intrebare este pentru persoanele cu vergeturi, care au avut sau au. De cativa ani am vergeturi pe fund si am doar 16 ani. Am tot cautat pe net si nu am prea gasit. Este cineva care o avut si a scapat de ele si ma poate ajuta? Cum scap de ele acasa si fara prea multi bani? Astept raspund. Multumesc!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
NU mai scapi de ele, peste 90% din femei au vergeturi pe suprafața corpului, ele apar de la luare în greutate foarte repede (sarcină, renunțarea la sport, etc.).
Masează zonele cu cremă pe bază de alantoină pentru elasticitate.
Pa, pa.

| LittleGirl3 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Crema cu migdale este buna pentru elasticitate?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru LittleGirl3):

Bună din nou.
Acea cremă hidratează!
Pa, pa.

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Si eu am vergeturi... Am incercat la fel sa scap de ele cu creme si masaj dar nu prea au dat rezultate.

| LittleGirl3 a răspuns (pentru ÁnΌMŀŠ):

Eu am mai incercat si metoda cu galbenus de ou.dar nu o prea pot folosi deoarece am vergeturi pe fund si nu prea pot umbla asa prin casa big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vergeturi și am doar 15 ani. Ele apar oricând din cauză că slăbești brusc - majoritatea din cauza asta apar. Eu folosesc creme anti-vergeturi și au efect. Am avut pe șolduri și am dat cu cremă, apoi cu relax & tone. laughing Bineee, dacă nu ai relax & tone poți să te masezi tu. Creme găsești oriunde, eu am luat din DM thinking nu știu dacă ai la tine în oraș, dar oricum găsești. :d

| LittleGirl3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am vazut crema pentru vergeturi intr-o revista de avon. Ma intreb daca o sa fie buna. In cat timp s-a vazut ca au disparut in ele?

| anonim_4396 explică (pentru LittleGirl3):

Mi-am dat de vreo 3 ori pe sapt. si nu se mai vedeau asa clar, si incetul cu incetul au disparut - asta dupa 2 sapt cele de pe solduri, ma rog erau putine. si foloseste cu incredere produsele avon.

| LittleGirl3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok..multumesc mult :*