| Deidara554 a întrebat:

Acum 2 saptamani-2 saptamani jumate mi-am vopsit varfurile mov cu nuantator.Pe cutie scrie ca (virgula) culoarea se duce dupa 6-8 spalari dar eu m-am spalat de aproximativ 10 ori pana acum si inca am culoarea si se observa.Eu o sa plec la nunta verisoarei mele in Grecia si trebuie sa am parul vopsit portocaliu (sunt domnisoara de onoare).Cum pot sa scap de culoare? Pot sa ma vopsesc peste mov iar apoi se vor duce ambele culori?

2 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Depinde de nuanţa părului tău. Dacă eşti blondă sau şatenă, normal să ţină mai mult. Tu spală în continuare, insistă la vârfuri. Dacă tot nu se ia îl decolorezi şi vopseşti apoi în nuanţa dorită.
Dacă te vopseşti peste mov părul tău o să arate ca o vomă.

| Mihriban a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, daca inca nu s-a luat nu stiu poti sa decolorezi zona unde este mov [dar sa stii ca afecteaza parul ] sad...si te sfatuiesc sa nu le combini,eu una am avut rosu in par si la fel nu s-a luat,m-am facut in iunie si acum doua saptamani am incercat albastru peste rosu, si crede-ma ca a iesit verde laughing deci, parerea mea ar fi sa nu le amesteci, daca nu vrei sa ai surprize big grin In rest nu stiu ce sa spun, nu stiu alte variante de a scapa de movul din cap sad