| AdrianaMariaaa a întrebat:

In urma cu aproximativ 3 saptamani m-am vopsit roscata (o culoare mai inchisa da pe parul meu n-a iesit chiar asa)in varful capului mai deschis putin si in rest mai inchis.
Culoarea parului meu natural fiind saten inchis.
Acum vreau sa scap de ea ca nu-mi mai place (am auzit ca vopseaua se duce la mai multe spalari).
Ce as putea sa mai fac in afara de a ma duce la salon pentru ca sunt inchise si acasa nu pot sa ma decolorez (pentru ca imi ard si mai tare parul).

2 răspunsuri:
| NoneOfUrBusiness a răspuns:

Ai putea incerca color b4, nu este decolorant ci un produs ce desprinde vopseaua de pe firul de par, dupa folosire ar trebui sa ai culoarea naturala.
Se gasea in Dm, ca si dezavantaj ar fi pretul (cred ca am dat 70lei ultima data).

| VedoRo a răspuns:

Buna, nuanta a iesit asa din cauza neaplicarii corecte, la radacina parul fiind natural tot timpul se deschide mai repede, de aceea se recomanda aplicarea vopselei prima data la radacina, se lasa 20-25 min apoi se aplica pe lungime unde se mai lasa 10-15 min in functie de necesitati, asa vei obtine o nuanta uniforma. Exista produse care scot pigmentul sintetic din par fara a-l decolora dar trebuie vopsit imediat dupa ce ati folosit produse acest gen. Gasesti aici un astfel de remover:
https://vedo.ro/......2-x-100ml/