| Anonima223 a întrebat:

acum cateva luni am inceput sa imi iau mustata cu penseta (sunt fata) imi crestea cam la 1 saptamana azi am vrt sa-l iau cu penseta, dar m-a tentat crema epilatoare asa ca am incercatstraight face..am tinut-o cam 10 min iar acum locul unde am aplicat-o s-a inrosit rau, ma ustura ce sa fac ca sa-mi treaca? (crema nu e expirata..am folosit veet)

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Pentru mustata sunt benzi speciale pentru ten. Se inroseste e normal, desi dupa cateva minute trece senzatia de roseata, mica usturime. In fiecare cutie cu aceste benzi este un ulei cu care poti indeparta excesul de ceara si este bun emoliant dupa epilare. Te vei obisnui in timp si cu ceara!

| Kissmeagain a răspuns:

Crema epilatoare trebuie tinuta in jur de 5-10 minute pe picioare, insa in zonele mai sensibile trebuie sa ai grija cu ea. Sunt sigura ca acea crema epilatoare avea inca un fel de gel cu care trebuie sa dai dupa ce te-ai epilat. Incearca-l pe ala, daca nu merge...vezi cu o crema de aia calmanta. Asteapta o zi, doua...o sa treaca. Data viitoare tine mai putin, sau eventual foloseste benzile de ceara rece pentru locuri sensibile.

| SwettyCat a răspuns:

Foloseste o crema de galbenele. Sper ca te-am ajutat!

| Kristelle a răspuns:

Eu zic sa te cureti cu ceai de musetel, este foarte bun-calmeaza iritatiile. Apoi foloseste o crema cu aloe vera! Este foarte buna!

| TimeaB a răspuns:

Uleiul de masline este bun pentru locurile iritate..si nu cred ca e prea bine ca te-ai dat cu crema epilatoare ..adica este ca si cum ti-ai da ci bigul