| Kaltak a întrebat:

Buna!
Acum o luna (cred) mi-am pus doi cercei in urechea dreapta, unul aproape de gaura normala, iar celalalt aproape de cartilaj. Cerceii sunt medicinali, iar gaurile sunt facute la bijutier.
Insa acum doua zile cercelul aproape de cartilaj a inceput sa ma doara..am luat baneocinul si l-am aplicat.Mentionat ca atunci cand mi-am facut gaura am dat cu crema in interval de 14 zile.
Acum,in prezent mi se pare ca cercelul medicinal a intrat in ureche, ma doare, ori s-a infectat gaura, iar urechea s-a infectat.
Ce sa fac?
Imi va trece?

2 răspunsuri:
| 1Qwerty a răspuns:

Și eu am pățit așa
Dar am îndurat iar după câteva zile a fost totul ok. Dar dacă Cercelul intra in ureche destul de mult du te repede sa ți l scoți pentru ca dacă rămâne in ureche se infectează destul de urat urechea.

| Kaltak explică:

Iar urechea s-a umflat.Imi pare rau!