| Max914imus a întrebat:

Salut! Am o problemă. Mi-am făcut acum câteva luni (aproape un an) găuri în urechi pentru a-mi putea pune cercei. Am stat o perioadă cu cerceii medicinali, apoi i-am schimbat cu alți cercei, pe care îi port de vreo luna încontinuu, adică am și dormit cu cerceii în ureche. Acum câteva zile, mai exact 4-5 zile a început să mă doară una dintre urechi și am vrut să scot cercelul, însă am realizat că șurubul de la cercel a întrat în piele, iar acum când vreau să scot cercelul nu am cum sa-l scot pentru că nu pot sa trag de șurub fiindcă a întrat în piele, iar acum mă doare urechea. Cum pot scoate cercelul? Vă rog să mă ajutați... URGENT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Vântulalb a răspuns:

De aia te doare, pentru ca ti-a intrat in ureche.
Nu se doarme cu cerceii.
Mergi maine la un atelier de bijuterii care pune cercei. Poate il scoate. Daca nu, solutia este sa mergi la ambulatoriul de chirurgie.
Nu incerca singura ca maresti rana!