| Ionelaa28 a întrebat:

Buna happy Acum trei zile am fost la plaja, m-am bronzat insa acum mi se duce pielea de pe maine si fata. Am numa firimituri de piele moarta pe mine sad. Cu ce imi pot da sa ma scap de ea? happy

Răspuns Câştigător
| FataCuMinte97 a răspuns:

Buna.
Eu cand am avut piele moarata dupa plaja, am luat o discheta demachianta pe care am pus laptisor de matca. Apoi am intains pe piele si s-a dus pielea moarta. Sper ca ti-am fost de folos.
Pa pa

9 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Pai o iei tu jos, cu mana.Se duce pielea foarte simplu.Ai putea apoi sa faci un dus, iar dupa, ai putea sa te dai cu ceva crema pentru hidratare.
Acum ca ti s-a dus stratul de piele bronzata, nu trebuie sa mai stai la soare, pentru ca soarele o sa te arda pe al doilea strat de piele si crede-ma ca nu o sa fie prea placut.

| bibi2011 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie asta, intr-adevar e f neplacut chatterbox ideea e sa iti dai cat mai des cu creme hidratante, daca esti acasa si nu pleci ndeva poti sa iti dai si la 2 ore...o sa dureze ceva pana iti trece dar in mom in care te dai cu crema nu se mai vede asa de rau pielea exfoliata

| littleladybug a răspuns:

Iti poti face un comaj facut in casa din malai sau amesteci o lingura de ulei de masline cu zat de cafeahappy

| lilboutique a răspuns:

Hei! Si eu am patit acelasi lucru cand am venit de la maresad da-ti cu o crema ff hidratanta sau cel mai bine cu ulei pentru bebelusi:d

| MuñequitaLoka a răspuns:

O dai tu jos, pentru astfel de cazuri este foarte folositoare, apa termala, se gaseste in farmacii. de la baile herculane happy

| Dragon01 a răspuns:

E simplu! Cand faci bae dai cu un burete de corp.

| OaKi12 a răspuns:

Cu nimic, e ceva absolut normal, nu poti scapa de ea, pielea se cojeste pentru ca te-ai bronzat nu ai ce face decat sa astepti sau sa te apuci sa decojesti tu mai repede sa se duca mai repede, pana la urma absolut toata pielea (primul strat) bronzata se duce.

| YukiChan a răspuns:

In cazul asta, incearca sa te dai cu crema hidratanta de cateva ori pe zi pentru ca pielea moarta sa se indeparteze si pentru ca alta sa creasca la loc. Incearca sa nu te mai expui asa mult la soare iar daca o faci incearca sa cauti la o farmacie Eucerin sau alte creme cu factor mare de protectie dar ai grija sa nu fie de aia cu care te dai pe tot corpul ci doar pe fata. La mine a mers sper sa iti fie de folos happy

| Dragos00098 a răspuns:

Buna. Asa am avut si eu si stiu cum e. Te dai cu crema hidratanta pentru usturaturi si cu crema de arnica pentru arsuri si iritatii. In 2-3 zile iti va trece.