| livixd a întrebat:

Buna all am 17 ani si de 2 ani de zile ma epilez cu big-ul peste tot..as vrea sa incerc cu altceva pentru ca nu ma tine defel nici o saptamana..creste foarte repede am o piele foarte sensibila astazi mi-am luat benzi cu ceara.dar nu le pot folosi ca ma doare prea tare ..as vrea sa incerc altceva ce imi puteti recomanda? Dau funda

Răspuns Câştigător
| LissLiss a răspuns:

Hmm, categoric ceara CALDA e cea mai buna! Si aceasta e cam dureroasa dar te obisnuiesti iar daca te face cineva e mult mai ok, incearca la salon sau la o prietena care se stie. e mult mai eficienta decat benzile, iti spun din propie experienta! Epilatorulm eu una, nu ti-l prea recomand. Insa sincera sa fiu, pe picioare eu folosesc bigul si nu cred ca o sa schimb asta deoarece prefer sa ma epilez chiar de 2 ori pe saptamana si sa stiu ca nu se vedee, decat sa fiu facuta cu ceara si sa trebuiasca sa astept cateva saptamani pentru ca parul sa creasca cat de cat, ca altfel nu se prinde prea bine de ceara. Incearca si vei vedea cum e mai bine, mult succes draga mea! Pupiiici:*

3 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Caută să te obișnuiești cu ceara pentru că dacă începi să te faci cu cremă/big părul va crește mai des și mai repede înapoi și va trebui să te epilezi odată la 2-3 zile ceea ce e un chin.
Mult noroc.

| NameHarris a răspuns:

Crema depilatoarehappy

| Nicolae_Andreea_2000 a răspuns:

Ceara e foarte buna, stiu asta de la o prietena care se face cu ceara si e mult mai bine decat cu big-ul happy
Sper ca ti-am fost de folos