Întrebare recomandată | Gαηαmα a întrebat:

Care este cea mai buna metoda de epilare pentru picioare? Pentru piele sensibila.Cum sa nu te iriti? Sau ce poti folosi dupa? As vrea sa incerc benzi,sa vad cum e, apoi sa imi iau un aparat cu ceara.Dar de epilator ce puteti spune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Eu am incercat toate astea pana acuma si cel mai eficient e epilatorul Braun exista mai multe tipuri al meu e si cu atenuator de durere si scoate si cel mai scurt fir si de sub piele e foarte bun te epilezi oricand si foarte repede nu trebuie sa stai sa incalzesti ceara sa te frigi sa intinzi benzi sa ramai cu ceara pe piele, deci nu te chinui e foarte simplu, important e ca dupa epilate sa te dai cu un tampon cu spirt in zonele epilate si iritatia nu se mai formeaza sau dureaza doar un timp scurt spirtul dezinfecteaza locul si nu se infecteaza de unde ai epilat firul, mai sant si tot felul de geluri dupa epilat pentru calmare daca vrei in plus dupa spirt, important e sa nu dai de multe ori si sa nu apesi epilatorul prea tare sa freci pielea il inclini in pozitia corecta si dai rapid in sus si in jos si esti gata are accesorii si pentru zona inghinala si tot ce iti trebuie eu il am de cativa ani si nu l-as da pe nimic altceva am avut si alte tipuri de epilatoare dar acesta e cel mai bun e pentru piele sensibila si de cand il am am facut o mare economie de bani dati pe la cosmetica si alte produse pentru. epilat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,poti merge pe epilator, dar mai bine ti-as recomanda epilarea cu ceara.
Te pup!

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns:

Mie mi-a dat dermatologul o reteta care trebuie preparata la farmacie, pentru orice iritatii sau cosuri. O folosesc pe toata suprafata pielii in afara de fata(contine alcool, nu e voie pe fata) e grozava, nu mai am probleme.