| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai buna metoda de epilare pentru picioare? Cum sa nu te iriti? Sau ce poti folosi dupa? Pentru piele sensibila.As vrea sa incerc benzi,sa vad cum e, apoi sa imi iau un aparat cu ceara.Dar de epilator ce puteti spune?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Epilatul cu ceară caldă.
După epilare se folește un gel după epilat, așa îi și spune.
Pa, pa.

| ImmortalQueen a răspuns:

Buna.
Cred ca cel mai bun este epilatorul. Plus ca este mult mai simplu si rapid. Pe cand epilarea cu ceara este mai complicata si dureaza mai multbatting eyelashes.

| Infraverde a răspuns:

Varianta mea e epilatorul. Rezultate impecabile, fără mizerie, economic.
Epilatul cu ceară caldă mi se pare o corvoadă, ceara trebuie încălzită şi reîncălzită, există riscul de arsuri.să nu mai vorbim de timpul pierdut întinzând-o. Iar benzile sunt eficiente, însă pe mine mă scoate din sărite ceara rămasă pe piele, care e destul de greu de curăţat. Eu îţi sugerez un epilator, eventual de la Braun sau Rowenta. Se găsesc pe eMag, la o medie de 200 de lei (transport gratuit).