| MissPinkPurple a întrebat:

Daca ma epilez intre sprancene cu benzi depilatoare imi va creste repede sau nu?

Răspuns Câştigător
| VivianneMnt a răspuns:

Eu m-am facut cu benzi depilatoare pentru fata si e super ok. nu creste repede; decat sa ai grija sa nu iti pui din greseala pe vreun fir din spranceana ca iti strici forma.
O sa ramana rosu dar nu foarte mult timp, maxim cateva ore, depinde de organism. Cat despre faza cu "ramane lipicios" exista servetele de dupa depilat sau poti sa te dai cu ulei/ulei de masline.

8 răspunsuri:
| Dope a răspuns:

Probabil că nu o să se smulgă tot, şi o să fie lipicios câteva zile. Eu zic să rămâi la pensetă happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Parul va creste mult mai greu la loc.
Te pup!

| vangaelis a răspuns:

Iti recomand pensarea. stii tu o vorba veche. "baba sufera la frumusete"

| GreenBubble a răspuns:

Nu...parul smuls din radacina creste ceva mai greu.

| Aimèeeee a răspuns:

Ia-l mai bine cu penseta!

| Bijou19 a răspuns:

Nu..si eu tot cu benzi ma fac intre sprancene..economisesti timp

| BiancaMHB a răspuns:

Nu dar se poate sa ramana zona epilata rosie vreo cateva zile asa ca e mai bine cu penseta prima data te doare dar pe urma nu crede-ma sper ca ti-am fost de folos pa happy

| Mario1230 a răspuns:

Nu, dar iti dau un sfat : penseaza-te! Nu are rost sa te faci cu benzi intre sprancene