| Larisuk128 a întrebat:

Am 1.45 si 42 kg. Este bine sau ar mai trebui sa slabesc?

10 răspunsuri:
| laryyssaa a răspuns:

Nu-mi vine sa cred ca iti faci problema la 42 de kg, daca ajungi la 35 ajungi si la spital. acum ai greutatea normala pentru inaltimea ta, eu zic ca ar trebui sa te multumesti cu asta, gandeste-te ca sunt fete care la inaltimea ta au aproape 100 kg...

| Licurici_2296 a răspuns:

IBM-ul il poti calcula asa: IBM = greutatea / (Inaltime * Inaltime). Rezultatul e 20 - un IBM foarte normal si sanatos. Sub 19 esti deja subponderala.
Daca insa tu iti pui problema ca ai fi grasa banuiesc ca ai ca motiv drept o burtica sau celulita pe picioare insa asta noi nu putem ghici doar afland greutatea si inaltimea ta. Iti recomand miscare regulata, abdomene si mers cu bicicleta, si o alimentatie cat mai saraca im grasimi si zahar.
O zi buna!

| 20thoughts a răspuns:

Si eu am la fel...Trebuie sa slabesti pana la 35 de kg.

| Ideea a răspuns:

Eu am 1.80 si 60 kg, si tot toti imi zic ca sunt gras straight face oricum la tine e putin peste medie, daca vrei sa fii slaba slabeste si tu pana la 36kg, daca vrei sa arati normal slabeste pana la 40.
Trebuie sa fie inaltimea in raport cu greutatea.

| anutza6117 a răspuns:

Trebuie sa mai slabesti putin.eu am 1.57 si am aproape 42

| ellaaaaaaa a răspuns:

Parerea mea e ca nu trebuie sa slabesti. daca slabesti cand te vei inalta o sa iti doresti sa te mai ingrasi putin si poate nu mai poti.

| DeeaHelpYou a răspuns:

Da, dar stai linistita te vei inatlta, ce zici de mine eu am 1.56 si 60 de kg happy