| cicika a întrebat:

Am o problema destul de grava,am celulita pe picioare si putin pe fese, si vreau sa stiu, daca ai muschi nu ai celulita? adica ea va disparea sau nu?

Răspuns Câştigător
| AnaNuSuntPa a răspuns:

Pai in primul rand ca sa scapi de celulita trebuie sa scoti din meniul tau dulciurile, prajelile, sucurile si tot ce contine multe grasimi. In al doilea rand trebuie sa bei foarta mult apa, asa celulita va disparea daca bei pe zi 2 l de apa sau chiar mai mult. Apoi trebuie sa faci si sport, o poti face in timp ce iti urmaresti emisiunile preferate, in loc sa stai in pat poti face si sport si sa te uiti si la tv in acelasi timp, fa genoflexiuni si pune-te in 4 labe adica in maini si genunchi pe jos si ridica de mai multe ori piciorul in sus, apoi repeta si cu celalalt. Si joggingul ajuta foarte mult, e indica 30 de minute pe zi ori pe strada ori in parc, cand obosesti mergi rapid.Ai putea sa iti cumperi si o crema anticelulitica+ sa iti faci masaj ( doare foarte rau dar merge) eu ti-o recomand pe cea de la Avon, am dat 20 de lei pe ea( la reducere) si chiar s-au vazut rezultate din primele 2 sapt de aplicare, daca ai si vergeturi nu prea cred ca poti sa scapi de ele in mod natural decat la salon dar daca nu vrei sa dai banii degeaba eu zic sa te bronzezi si se nu se vor mai vedea big grin Succes!

5 răspunsuri:
| LadyDy01 a răspuns:

Daca vei face mult sport si vei avea o alimentatie sanatoasa celulilata va disparea.Bineinteles cu multa munca si exercitii fizice.♥

| Sweety27 a răspuns:

Eu cred ca celulita e pielea cu surplus de apa. Daca faci miscare corespunzator, vei transforma celulita in muschi si vei elimina apa. Poti sa alergi zilnic cate o ora. Si sa nu uiti sa bei multa apa si sa mananci sanatos ca sa nu iti apara mai tarziu acele afurisite vergeturi!

| Elenamiki a răspuns:

Va disparea daca vei face sport si exercitii mergi la inot te va ajuta mult alearga happy si eu am avut si inca mai am putin dar mi-a disparut cu timpul happy

| cicika explică (pentru Elenamiki):

Dar daca sari cu coarda oare ajuta? ce faceai tu cel mai des?

| Elenamiki a răspuns (pentru cicika):

Eu es cu rolele si ma plimb cu bicicleta, fac alergari si dimineata si seara happy si da ajuta si cu coarda din cate cred :* dar nu o sa ai rezultate vizibile de prima data happy o sa dureze mult pana se se observe happy fa mult mult sport >big grinbig grin