| lrls a întrebat:

Am 10 ani si as vrea si eu unghii putin mai mari sa false, ceva.Dar cand ii spun lui mama de manichiurista ea o ia razna.Spune ca ma infectez si ca sunt prea mica.Ce sa fac sa o conving? Am vazut si tehnica aia unghii in apa dar mie nu imi iese.

11 răspunsuri:
| Larisssaa a răspuns:

Un sfatwinking Nu îţi pune eşti prea micuţă puppy dog eyes

| DomnisoaraLove a răspuns:

Pe bune acum, nu vreau sa fiu rautacioasa dar tie unghii iti trebuie? Adica ai doar 10 ani... ai tot timpul din lume sa-ti pui unghii false. Acum gandeste`te la scoala, invata sa citesti cursiv si sa scrii caligrafic...lasa unghiile deoparte! Eu la varsta ta ma jucam cu papusile.
Copilaria s-a maturizat sever! De ce vrei sa treci peste etapele frumoase ale vietii. Bucura-te nu te vei mai intalni cu anii acestia! Nu cauta sa te maturizezi ata de repede! happy big grin... Sper ca ai inteles mesajul!

| ๓єllเครtคг a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca trebuie sa mai astepti! Eu am inceput sa imi las unghiile un pic lungi abia acum, in clasa a 6-a, presupun ca daca ai 10 ani este clasa 1 3-1 si te org, mai gandeste-te o data inainte sa iti pui unghiile false!
Bafta!

| Gabitzu246 a răspuns:

OMG,scuza-ma ca iti spun dar la 10 ani chiar esti prea mica, eu daca as fi tatal tau te-as lega de pat, serios tu te-ai gandit ce inseamna sa incepi de la varsta asta cu prostii dintrastea? pai la 16 ani o sa fii ca Bianca Dragusanu plina de cauciucbig grin

| Andreea9595 a răspuns:

Daca iti pui unghii false la 10 ani o sa rada lumea de tine fiindca, fara suparare, o fetita de 10 ani cu unghii lungi arata penibil. Crede-ma, am vzt una in parc si mi se parea chiar ciudat. Mai bine asteapta si cand vei fi mare o sa poti sa iti pui cate unghii cu gel vrei si o sa ti le faci de cate ori vrei. Oja si lipiciul cu care sunt aplicate unghiile false sunt daunatoare.

| EuD a răspuns:

Mai biine nu iti pune unhi false! Pentru ca se rup si dupa ce le dai jos o sa ai lipiciul cu care au fost lipite unghiile! Si mama ta are dreptate Esti prea mica INCA pentru unghii false! Si unghiile pana la copii de 12-14 ani sunt foarte sensibile! Mai bine asteapta pana mai cresc si dupa aia un pic lac se rezolva! Sa ai incredere in mine!

| IuliaIulia32 a răspuns:

Buna. Si eu am 10 ni si 2 surori mai mari. Cand ele isi fac unghiile mama nu le zice nimic, dar acnd mi le fac eu ma cearta. Crede-ma, esti mica si noi nu avem destul calciu, oja iti mananca din calciu. daca le vrei mai mari, e ok, dar daca le vrei cu tot felul de oje, mama ta are dreptate. Sper ca te-am ajutat!happy

| lrls explică (pentru IuliaIulia32):

Nu le vreau neaparat cu oja, tot ce vreau e sa fie un pic mai mari.Le-am mai lasat mari dar nu am stiut sa le dau forma adica nu imi iesea.Iar eu m-am gandit ca manichiurista stie sa dea forma macar

| IuliaIulia32 a răspuns (pentru lrls):

Pai, cel mai simplu sa le dai o forma este sa o rogi pe mama ta sa ti le taie si cand vor creste vor avea o forma superwinking

| mira13 a răspuns:

Poate mama ta are dreptate, esti prea micuta sa mergi la manichiurista si nu stiu cat de mari le vrei u la varsta pe care o ai, aveti voie la scoala? In afara de a le ingriji, eu nu pot sa-ti recomand altceva, dat fiind de varsta

| crisgabri a răspuns:

Spune-i ca si alte fete care sunt in clasa cu tine si-au pus.Nustiu poate va merge