| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy am 12 ani si vreau sa`mi fac gaura in ureche in partea de sus dar imi e cam frica :-s...
Cat de tare doare?
Fundita :*

11 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Nu simţi mai nimic. Am mers mai demult cu prietenul meu să-şi facă o gaură, nici măcar nu s-a strâmbat când i-a străpuns tipa urechea.:-J

| HoneyBii a răspuns:

Heybig hug si eu mi.am facut cand am avut 12 ani.Si chiar nu a durut deloc... poti sa mergi sa iti la faci la bijuterie.
Costa 15 cu tot cu cercelul medicinal.nu simti nimic.doar pentru un moment cum te.ar pisca ceva.
Pa-pa!>big grin

| IndescribableChild a răspuns:

Daca te gandesti ca doare te va durea.tongue
Daca tie frica ca te doare nu iti mai faci si gata happy
bafta! IndescribableChild kiss

| anca13 a răspuns:

Nu doare deloc si eu am avut dar se vindeca un pic cam greu! succes

| zuzumic a răspuns:

Destul dar cred ca ar tyrebui sa mai astepti macar 3 ani

| EsarfaRozZ a răspuns:

Daca iti faci gaura pe lobul urechii nu doare deloc, si eu am 3 gauri acolo. dar pe cartilaj doare foarte tare, si dureaza foarte mult vindecarea in totalitate.

| hayley a răspuns:

Nu cred ca doare pera tare... oricum cred ca te-ai lovit, zgariat etc de mii de ori pana acum. O gaura mica n'are de ce sa doara ingrozitor. Cand am fost mici si ne'a fost facuta prima gaura probabil am plans pentru ca eram speriate.
Nu'ti face griji. kiss Nu o sa fie chiar asa rau happy

| jvEcu a răspuns:

Nu crezi hayley? Nu vorbii daca nu ai avut, doare rau, sincer, nu vreau sa te sperii iti spun doar sa mai astepti macar pana la vreo 16-17 ani ca ...acum fiind mica plangi de durere! Stiu ca vrei sa iti faci damblaua, eu mi-am facut-o odata si m-am saturat.

| BiscuiteBoss a răspuns:

Bună happy,!
În ureche, sincer nu cred că o să doară atât de tare.
Evită să îţi faci in zona zgâriului acolo, te va durea si mai tare, iar in timp, te va deranja.

Baftăăă :*,!

Fundita?batting eyelashes

| Struţ_7924 a răspuns:

Nu doare. Na, simti ceva o secunda, cat dureaza datul gaurii in sine... Apoi un oarecare disconfort in zona, o perioada. Dar sa stii ca se vindeca destul de greu in partea de sus, in cartilaj (dureaza cam 6 luni pana e ok in totalitate). Vrei sa mergi undeva specializat sau... suni un prieten?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai de ce? nu auzi? sau nu auzi bine? si cu doua gauri, se rezolva?