| onucha a întrebat:

Vreau sa-mi fac o gaura in ureche si mi-e frica! Doare tare? Ma puteti ajuta sa stiu? Multumesc! Am 13 ani si ma cheama Oana.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Nu ai dc sa te temio.Nu doare deloc.Nu simti absolut nimic, defapt.Eu am 4 gauri in urechi(2 cate 2) si nu am regretat.Ai grijadupa ce le fai sa rotesti foarte des cerceii si sa freci locul respectiv cu spirt ca sa nu se faca o cojita.Fii curajoasa! Si eu tot 13 ani amwinking

| R9kitty a răspuns:

Bunahappy Pai nu doar tare, daca tio faci cu pistolul. O sa ai o senzatie ciudata cam o zo, ca atunci cand te jeneaza un cercel.Trebuie sa porti cercel medicinal cam 2 saptamani, ca sa nu se infecteze. Eu mi-am facut de o saptamana. la un magazin de bijuterii si totul e ok, si eu am 13 ani. Sper ca te-am ajutat. Byehappy

| ciucalataaerata a răspuns:

Buna Oana:-d...sa stii ca o gaura in ureche necesita multa atentie
si nu doare deloc daca ai pe cineva cu o mana usoara care sa iti faca gaura:d...ai grija numai sa nu se infecteze:*.
bft draga mea:*

| xXBernaXx a răspuns:

Cand iti face gaura doare si ti se inroseste urechea si te va durea putin cateva zile. Dupa va trece si iti vei putea pune cercel in gaura, dar in primele zile dupa ce tiai facut gaura te va durea si va trebui sa ai grija sa nu te lovesti acolo si sa nu te atinga nimeni din greseala acolo. Sper ca te-am ajutat. Daca da, funda.big grin

| Диана a răspuns:

Durerea e suportabilă. Asta în caz că nu vrei să-ţi dai flashuri. rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doare, dar e suportabil.

| iacobitza a răspuns:

Ai sa mori

| sheryn a răspuns:

Nici nu simtiwinking
deci curajbig grin

| PicSiPoc08 a răspuns:

Buna Oana eu am 12 am si am intr-o ureche 5 gauri si in cealalalta 3 gauri deci nu doare deloc eu mi-am facut singura nu o sa doare te avertizes sa o freci cu sare no sa simti intelegi faci repede si nici no sa te doara BAFTA!