| andy678 a întrebat:

Buna am 13 ani si ma duc in clasa a 8a si am dintii strambi. vreusa-mi pun aparat dentar, dar nu pot din cauza banilor. dupa cls9 pot sa-mi pun aparat dentar, deoarece atunci o sa am bani. problema e ca in perioada aia ( clasele 9 si 10, 11, 12) ii perioada adolescentei cand ai iubiti. ii deranjeaza pe baieti aparatul dentar?

Răspuns Câştigător
| ale a răspuns:

Buna, eu am 20 de ani si abia am scapat de aparatul dentar, totusi nu ma m-a deranjat, e spre binele tau si o sa ai dantura foarte frumoasa dupa. Daca nu ai o pb prea grava nu o sa il porti mai mult de 2 ani.Totusi ai 13 ani mi se pare ca ar fi bine sa il porti acum.Intr-un timp cand aveam eu vreo 17 ani era o chestie ca puteai sa mergi la dentist si plateai doar materialele, nu stiu daca mai poti beneficia de acea reducere dar totusi ar fi bine sa te interesezi.Cu cat il porti mai repede cu atat mai bine.PS: nu vad de ce pe un baiat l-ar deranja aparatul dentar daca te place

6 răspunsuri:
| Biby a răspuns:

Buna! Nu ii deranjeaza deloc.Ba chiar o sa te creada mai matura si mai originala decat celalalte fete.Ai sa vezi.Si daca va rade cineva sa nu-i bagi in seama sunt doar niste oameni foarte imaturi.Si in plus prieteni tai cei mai buni daca vor sa fie cu tine te accepta asa cum esti.Mult succes!

| IrinaAndreea a răspuns:

Buna! Eu am purtat aparat dentar tot liceul si nu a fost nicio problema, asa ca nu trebuie sa te ingrijorezi. Trebuie doar sa ai o buna igiena, sa fii tu insati si sa nu tii cont de faptul ca ai aparatul. Bafta si dinti frumosi!

| Anileda a răspuns:

Depinde de baiat, pe unii in deranjeaza pe altii nu.

| Myssteriusthanlife a răspuns:

Buna ...depinde daca o sa ai destui bani poti sa iti pui dala invizibil care nu se vede dar costa destul de mult dar depinde si unde gasesti pentru ca sunt sume diferite

| Alex0795 a răspuns:

Daca acel baiat o sa tina cu adavarat la tine nu o sa tina cont de aparatul dentar.

| emoyokid a răspuns:

Salut andy si eu am toot 13 ani si nu ma deranjeaza fetele cu aparat dentarhappy