| kurtisnotdead a întrebat:

Heeey TPU! Am o intrebare:
Din vara trecuta August 2013 port aparat dentar pe partea de jos. Aveam dintii foarte strambi.Acum am posibilitatea ca pe 28 Aprilie (2014) sa imi pun si pe partea de sus aparat dentar din acelasi motiv (numai ca dintii nu sunt exagerat de strambi).Eu vreau sa-mi pun caci sunt obisnuita cu aparatul dentar,daar... nu o sa ma rada colegii de clasa? (apropo, sunt in clasa a 6-a) :

Răspuns Câştigător
| Dennisz a răspuns:

Hei, chiar daca dintii tai sunt foarte putin strambi,este bine sa iti pui aparat dentar daca ai posibilitatea.
O sa ai dintii perfecti!
Cat despre colegi, daca nu au ras de tine ca ai avut aparat pe dintii de jos, nu vor rade nici daca iti pui aparat pe dintii de sus. Plus de asta, poti incerca sa iti pui un aparat personalizat, culoare pearlescent(curcubeu)sau rosu, sauverde, sau mov sau care sa straluceasca, sa fi si tu in ton.

| kurtisnotdead explică (pentru Dennisz):

Stiu.THX Dennisz.Mi-a fost folositor raspunsul tau.Doctorita stomatolog la care sunt eu imi pune culori fara a da bani, pentru ca sunt niste cerculete mici din cauciuc simple colorate.Pe partea de jos am avut culori.Am avut rosu cu albastru (HAI STEAUAA), am avut verde, am avut mov cu sclipici.Dar acum nu mi-a mai pus.Pe 28 Aprilie imi va pune aparatul dentar sus si o s-o intreb daca imi va pune culori sus (caci asa face cand iti pune aparatul)o sa-i spun sa-mi puna si jos.Multumesc ca m-ai ajutat.Pot sa te adaug la prieteni?

| Dennisz a răspuns (pentru kurtisnotdead):

Iti va pune culori si sus si jos, este datoria ei de medic.
A fost placerea mea sa te ajut.
Desigur ca poti sa ma adaugi la prieteni.

| kurtisnotdead explică (pentru Dennisz):

Apropo,tu cati ani ai?

| Dennisz a răspuns (pentru kurtisnotdead):

Sunt destul de mare.
19 ani.

| kurtisnotdead explică (pentru Dennisz):

Deasta dai raspunsuri asa de corecte si de logice happy

| Dennisz a răspuns (pentru kurtisnotdead):

Multumesc.