| Alexandrainfinit a întrebat:

Daca am o strungareata intre cei doi dinti din fata, nu foarte mare (de pe partea de sus) pot purta aparat dentar? Cei doi dinti din fata sunt mai mari decat restul dintilor si asta ma cam deranjeaza... Adica eu vreau sa ii am aliniati, nu doi mai mari si restul mai mici. La multe persoane am vazut ca au aparat dentar si pe partea de sus si pe partea de jos. Asta difera de la dinti la dinti sau e obligatoriu ca in momentul in care iti pui aparat dentar pe o parte trebuia sa iti pui si pe cealalta parte? Va rog explicati-mi, nu vreau sa ma duc la medicul acela care ma consulta pentru a imi spune daca e necesar aparatul dentar (nu dentistul) inainte sa stiu daca chiar e nevoie, nu am dintii strambi eu vreau doar o schimbare pe partea de sus a dintilor din cauza acelei strungarete si din cauza ca cei doi dinti sunt mai mari decat ceilalti. Dau funda pentru cel mai bun raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alina2k18 a răspuns:

Relax ca nu iti pune medicul aparat daca nu e nevoie.
Posibil sa rezolvi problema cu fatete sau coroane denatare la cei 2 incisivi.