| bianca695 a întrebat:

Buna am 13 ani si sunt foarte paroasa mai ales pe picioare. As vrea sa ma epilez dar nu stiu cu ce. Cu epilator am auzit ca nu merita bani, cu ceara doare, cu lama de ras nu e bun... dar cu ce e bun?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spuma de epilat Veet.

19 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Eu zic sa nu incerci nici spuma de epilat, nici lama. In ambele cazuri va creste mai gros si mai des.
Strange banuti si du-te la un salon. Cu timpul o sa incepi sa-ti faci tu acasa cu benzi depilatoare reci. Apoi treci la epilator. Te obisnuiesti. Pentru ca dupa o vreme de abia iti va mai creste cateva fire.

| Marii a răspuns:

Cine a spus ca epilatorul nu e bun? E chiar foarte bun si merita banii! Cu ceara doare putin dar il rareste (la fel ca aparatul).

lolita
| lolita a răspuns:

Spuma de epilat veet m-a ars pe picioare si parul tot nu s-adus. incearca mai bine epilatorul, acum cand nu am prea mult par si firul nu este prea gros il poti starpi de tot. dupa cativa ani de epilat cu crema sau cu aparatul de ras, vei avea cate trei fire de par intr-o singura radacina. oricum tu fa ce vrei ca doar este corpul tau. eu ti-am zis dinm experianta de 12 ani ce o am cu epilatul. bafta.

| elena a răspuns:

La un salon de infrumusetare sunt specialiste in epilari, dai un ban si te-ai rezolvat.

| Sara2 a răspuns:

Fa-te la un salon cu ceara, baba sufera la frumusete doare un pic dar...

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

La un salon specializat.

| marsy a răspuns:

Totusi apeleaza la un epilator

| machupicchu a răspuns:

Orice alt produs in afara de ceara... va ataca si pielea, este imposibil sa nu fie asa, chiar daca altii spun ca "nu"...
Daca nu poti suporta ceara... cel mai bun este epilatorul (mai bun si decat ceara)... mai exista epilare cu laser, insa este f.scumpa.

| Andreea_7493 a răspuns:

Cu ceara e cel mai bine, doare dar asta e ...suportilaughing nu dureaza prea mult pana te obisnuiesti cu durerea ...merita! de la lama de ras sau crema Veet ...parul iti creste foarte repede, cum ar fi maxim 3-4 zile tongue

| getty a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la salon

| EllitaBellita a răspuns:

Oh draga, am auzit de un procedeu pentru a nu a mai avea par de loc in partile in care doresti, eu nu stiu mai exact despre ce este vorba, poate de o crema, poate de un produs cosmetic foarte scump, dar care isi merita bani ...stiu si eu sa numai ai deloc par pe picioare si care nici nu iti va mai creste e ca un miracol... s-ar putea sa afli de la un profesionist/profesionista in cosmetica ca cine stie poate la saloanele astea de infrumusetare se fac chestiile astea, eu sincera nu stiu prea bine dar am auzit de la parintii mei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.veet.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bia draga mea sfatul meu e epilatorul doare de prima data dar te obisnuiesti cu timpul :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te sfatuesc s folosesti epilatorul chiar daca doare foarte tare. adelina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epileazate manual cu o foarfeca buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu masina de tuns iarba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilatorul este cel mai bun. daca nu te-ai epilat niciodata. te va durea putin. dar nu creste km creste ca crema, lama, etc.creste fin.sh daca t iei numai ca epilatorul nu va creste des si va creste f rarwinking

| love you soo much... a răspuns:

Un crem epilator si ai rezolvat toate intrebarile este nu chiar scump si foarte eficient...

| cryssu_5147 a răspuns:

Ceara este cu siguranta cea mai buna: iti rareste parul, iti creste mai greu si te obisnuiesti cu timpu, n`o sa ti se mai para asa dureros. Mie de la epilator imi cresc fire pe sub fire si sunt inestetice.