| Aly_5644 a întrebat:

Cum e mai bine sa ma epilez cu ceara, epilator, lama sau benzi? Dau funda daca imi explicati cum se face cu fiecare!

Răspuns Câştigător
| laviii a răspuns:

Ceara- o luna nu iti mai creste par poti sa mergi la un salon
lama- nu! iti ingroasa firul de par ti`l face mai inchis, ti se face foarte des si trebuie sa te epilezi tot la 2, 3 zile
benzile - sunt cam la fel cu ceara
aparatul- este mai dureros decat cu cearta la ceara iti trage dintr`una toate firele de par si uit durere dar la epilator simti fiecare fir cum il smulge din radacini plus ca iti ia mult mai mult timp ca si cu ceara
sfatul meu FOLOSESTE CEARA
P.S. poti sa iti cumperi tu ceara. eu mi-am cumparat de la un salon cu 40 de lei si te tine 2 ani prima data sa iti arete cineva cum sa procedezi si dupa aceea te inveti si singura
poti sa te mai epilezi si cu crema cu asta nu doare deloc dar creste foarte repede inapoisad. Sper ca te-am ajutat:*!

3 răspunsuri:
| DaaNNuuTzz a răspuns:

Cumpara-ti un epilator ca in reclame si nu te va durea deloc.

| AmoreSpeciale a răspuns:

Parerea mea e:ceara sau benzile sunt cele mai adecvate, e adevarat ca e dureros dar cu timpul te inveti cu durerea dar asa reuseste sa iti traga firul din radacina si are o durata mai indelungata pana la recrestere, epilatorul ar fi o idee buna dar:necesita mult timp pana termini epilatul mai ales pe o potiune mai mare si mai ales cresc firele sub piele.lama sunt total impotriva deoarece in 2-3 zile recreste parul si mai ales creste aspru, o mica barbita big grinacu ramane sa hotarasti u ceea ce vrei sa folosesti. pupici

| Aly_5644 explică:

Explicati-mi cum pot sa ma fac singura cu ceara?