| sonia_3086 a întrebat:

Am 14 ani j vreau sa stiu ce fel de machiaj sa folosesc. astept opiniile voastre. multumesc

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
18 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Pt varsta ta ti-as spune sa folosesti rimel un luciu de buze si cam atathappy. este de ajuns.Si ti-as recomanda sa nu incepi sa folosesti fon de ten decat daca ai cosuri, daca nu lasa-ti tenul sa respire, vei avea timp mai tarziu pe fond de ten.:*

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu folosi. Crede-ma, vei fi mai apreciata!

| ViVi a răspuns:

La 14 ani?>
am si eu 14 ani si crede-ma eu nu ma machiez decat cu luciu de buze? daca vrei sa stii cum arata celelalte colege de ale mele care de mici se dau cu font de ten laughing crede-ma la 20 de ani arata mai rau decat bunicalaughing

| titi_1218 a răspuns:

Sa stii ca o fata naturala are mai multe sanse decit o fata foarte machiata... iar tu tot ce trebuie sa faci este sai ai grija de tine sa fii curatica tot timpul sa ai parul spalat si hainele bine aranjate pe tine... iar daca esi in oras aranjeazati parul frumos chiar daca il prinzi in cosita prindel cit mai bine si foloseste un balsam de buze si la ocazii un rimel in rest nai nevoie de nimic... aa si era sa uit si fii zimbitoare tot timpul o sa fie cel mai bine mai ales daca tu ai sa te consideri frumoasa.pa-pa

| taylor a răspuns:

Daca chiar vrei sa te machiezi, alege ceva natural, discret pentru varsta tahappy un luciu de buze, rimel, nu strica nimanuihappy fara fond de ten, machiaj strident, sau rujuri prea accentuate, te roghappy si daca nu e necesar, nu te machia in fiecare zi:-s

| alexuzha a răspuns:

Cu rimel ca rimelul nu ati face nimic...sa nu faci prostia sa ati dai cu fon de ten

| mango_7455 a răspuns:

BUNA! si eu am 14 ani si folosesc fond de ten, rimel, autobronzant si un gloss sau un ruj roz...
winking
mrg... daca nu ai cosuri sau alte imperfectziuni nu trebuie sa folosesti fondul de ten poti sa te dai numai cu un rimel si gloss sau rujwinking

| Sonea_Bianca_1999 a răspuns (pentru mango_7455):

Da este foarte bine ce folostesi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Eşti micuţă pentru machiaj.
După 18-19 ani poţi da cu o cremă cu faţă pentru hidratare.
După 23-25 de ani poţi folosi şi fondul de ten.
Machiajul trebuie să fie unul sărac.
Acum poţi folosi un gloss de buze hidratant şi o cremă solară de protecţie pe timpul verii pentru a proteja pielea de razele nocive ale soarelui. Iarna o cremă care să protejeze pielea de frig.
Atât şi nimic mai mult.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu asi folosi o nuanta ma vie dar nu prea mult pa sunt ana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.eu am 13 ani si nu folosesc decat lip gloss pentru ca toti imi spun ca arat foarte bine si nu arat de varsta mea.multe colege se dau cu rimel sau chiar cu fond de ten, dar eu nu sunt adepta.scoala noastra este prestigioasa si nu accepta machiaj, asa ca nu avem voie; cateodata cand ies in oras sau plec undeva ma mai fac cu rimel, dar numai cand am chef si imi amintesc.foarte rar.de 3 -4 ori pe an.laughing. asa ca eu te sfatuiesc sa nu te machiezi foarte strident si sa folosesti doar gloss si, daca vrei si rimel. sper sa iti fie de ajutor sfatul meuhappy

| missME a răspuns:

Pai rimel si putin dermatograf la coltul ochiului pentru ca il pune in evidenta...si bineinteles sa nu lipseasca glossulwinking

Răspuns utilizator avertizat
| nimeni_3927 a răspuns:

Mia unul nu cred ca lear sta bine fetelor cu machiaj

| moesia a răspuns:

La 14 ani poti adopta un machiaj foarte natural, eventual luciu de buze si rimel.atat

| Sonea_Bianca_1999 a răspuns:

Pai si eu am 14 ani si folosesc rimel luciu de buze si putina pudra, eu asa cred ca este cel mai usor

| Andreea_7966 a răspuns:

Si eu am 14 ani iar de la inceputul anului folosesc aproape zilnic fond de ten, bineinteles inainte imi hidratez bine pielea.seara ma demachiez iar de doua ori pe saptamana imi exfoliez pielea.inca nu am avut probleme de genu.toate fetele se machiaza.eu ma dau cu fond de ten pentru ca arata mai bine pielea si chiar primesc ft multe complimente.mia pun rimel si gloss si atat.fiecare foloseste ce vrea.in america fetele folosesc pe langa fond de ten si pudra, bronzer blush, corector etc.si asta incepand de la 12-13 ani si nu au avut probleme cu pielea.bineinteles asta difera de la fiecare.