| adrianaiuliana7 a întrebat:

am 14 ani si 54 de kg.as vrea sa slabesc in jur de 4 kg si as vrea sa stiu ce dieta pot sa tin pentru acest lucru.de cateva zile am inceput sa alerg si fac si abdomene. vreau sa slabesc in maxim o luna.mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| Mihaela a răspuns:

Hei.Intra pe siteul asta http://www.csid.ro/calory-calculator/, si completeaza cu datele tale; acolo o sa iti scrie daca esti 'grasa' sau daca trebuie sa te ingrasi. O sa-ti mai arate si cate calorii ai voie sa mananci pe zi, si iti poti face meniuri de pe siteul respectiv.
Sau mai poti vedea aici cate calorii are fiecare 'mancare'. Tu trebuie sa mananci cele care au putine calorii daca vrei sa slabesti : http://calorii.oneden.com/.
Sper ca te-am ajutat, numai bine!

2 răspunsuri:
| perfectlygood a răspuns:

Incearca sa mananci mau mult salate, legume, fructe.Tin de foame si slabesti(mai usor cu dulciurile in cazul in care esti iubitoare de asa ceva).

| adrianaiuliana7 explică:

A si am uitat sa precizez ca am inaltimea 1.64.insa am burtica si solduri.de aici vreau sa mai dau jos.si da sunt iubitoare de dulciuri.ma abtin cu greu de la ele...sigh