| together4ever a întrebat:

Am 14 ani si de la un timp nu mai stiu cum sa-mi aranjez parul. Are lungime medie si obisnuiesc sal indrept cu placa pentru ca e ondulat si nu-mi place. Dar deja m-am plictisit si vreau o schimbare.
P. S. nu am breton. Credeti ca ar trebui sa incerc sa-mi fac? Va rog dati-mi niste idei sau poze sa vad si eu ceva frumos.

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Daca doresti sa te tunzi, tunde`te in scari.
Coafuri : ai putea sa ti`l indrepti si sa iti prinzi jumatate din par cu o agrafa mai mare simpla, alba, sclipitoare, sau colorata.
De asemenea ai putea sa ti`l indrepti, sa iti prinzi o coada de cal sus, daca firele sunt incapatanate poti sa le domolesti cu putin gel, iar pe parul drept domolit cu gel poti atasa o cordeluta sclipitoare, una viu colorata, cu modele, funde etc.
Poti sa iti prinzi o coada intr-o parte (parul asa ondulat), sa o prinzi mai rebel, sa dea un aer mai neglijent, adica sa lasi niste fire pe afara (asa se poarta fara asta)... ondulat cu o coada pe o parte e super! Coada o poti impleti mai rebel. Poti sa faci coafura asta si cu parul drept, daca doresti.
Poti sa iti indrepti parul, sa ti`l lasi desfacut si sa il combini cu niste agrafe si clame dragute, sau cu o bentita/cordeluta colorata, de culoare ca tinuta pe care o porti.

Sper ca ti-am fost de ajutor! Bafta cu parul! (poti sa iti chemi prietenele sa te coafeze)

6 răspunsuri:
| Jane a răspuns:

In primul rand, ar trebui sa il lasi asa cum e el in mod natural, pentru ca parul ondulat e foarte frumos. Cunosc o multime de persoane care au parul drept si isi doresc sa il aiba ondulat. Cat despre problema ta, cred ca ar trebui sa consulti o coafeza inainte sa iei decizia de a-ti face breton, pentru ca ea iti va spune daca ti se potriveste. Coafurile tapate sunt la moda acum, pentru ca mai castigi cativa centimetri in plus daca le porti. Daca nu, mai poti incerca si sa porti parul in codite. Chiar daca pare putin copilaros, daca iti lasi cateva suvite libere in fata, o sa arati mai rebela. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| ily kim nam gil a răspuns:

Lasa parul ondullat ca e frumos si prindel in coada de cal ai incerccat asa?happy

| Quiss a răspuns:

Incearca sa nu-l piepteni prea mult cand nu e cazul, sa lasi buclele mai naturale. Arata mult mai dragut. Le poti aranja ca putin fixativ sau spuma [desi nu e indicat pentru ca strica parul] sau cu mici clamute sau agrafe.
Il poti prinde intr-o clama mare la spate pe tot, sau sa lasi in afara o suvita mai carliontata si draguta, nu foarte groasa, din spate pe care sa o dai in lateral sau chiar una din lateral o poti lasa. Poti prinde parul si intr-o parte intr-o coada simpla, si sa lasi buclele sa se vada pe umar...

| MyLittlePinkyEyes a răspuns:

Un par ondulat este foarte frumos, unele femei ar face orice ca sa aiba parul ondulat, fa-ti o coada in frunte, codite impletite, cere sfatul si prietenelor tale da? fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ai ondulator poti sa-ti faci niste bucle sau daca nu ai ondulator pur si simplu aranjeaza-ti inainte de culcare niste coculete in partea din fata...[[ sau impleteste-l]] Sunt multe idei... dintr-o joaca poti sa faci coafuri superbe.Incearca sa il tapezi la spate, increteste-l si lasa-ti bretonul intr-o parte.Este un model de coafura la moda, iar mie imi sta f.bine si imi place.Incearca si tu. Te pupic`:*:*