| Dariadari12345 a întrebat:

Bună... Am 14 ani și ma confrunt cu o problema, vergeturile... Cum as putea sa scap de ele?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vergeturile sunt CRAPATURI ale pielii, de care nu ai cum sa mai scapi, decat prin operatii cu laser.
Nici o crema sau tratament de pe fata pamantului, nu mai poate lipii o piele crapata!
Cremele din comert sunt frectie la picior de lemn, pentru cei disperati, dar te asigur 100% ca nu fac nimic, decat hidrateaza pielea.
Vergeturile proaspat produse crapate) au culoarea ros-vinetie si in ani, devin albe.
Vergeturile se produc din cauza luarii in greutate, foarte rapid si mult, unde pielea se intinde brusc si se crapa.
Daca ai face sport, ai manca sanatos si ai bea 2 litri de apa pe zi, nu s-ar intampla asa ceva.

| Andreeush a răspuns:

Sunt diferite creme pentru vergeturi, caută pe eMAG.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la dermatolog!

| Furnicuta000 a răspuns:

Din pacate nu prea se poate. Cele albe raman pe vecie, la cele rosii ar fi sanse. Exista creme bune dar scumpe (nu stiu sa iti spun care ca nu m-am interesat) care te pot ajuta iar daca nu, sunt tratamente la salon dar si alea sunt foarte scumpe si nu dau rezultat sigur. Ideea e ca daca vrei sa faci ceva fa-o pana nu devin albe ca atunci chiar nu mai ai ce sa faci.
Vergeturile inseamna practic ca pielea s-a rupt si nu ai cum sa o lipesti la loc