| Ionut2to a întrebat:

Salut TPU, am o problema cu care ma confrunt de ceva timp, imi este frica sa interactionez cu persoane noi sunt o persoana rusionasa si timida si vreau sa scap de acest sentiment! Cum as putea face? (sunt baiat)

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| literallythesamebruh a răspuns:

Întâi, trebuie să te gândești la motivele pentru care îți este rușine și ai acest sentiment de timiditate. Poate că sunt așteptările, frica de a nu fi judecat, de a nu spune ceva nepotrivit etc. Dar dacă nu încerci, nu ai de unde să știi ce va crede cealaltă persoană despre tine. Ia-ți inima în dinți și cunoaște lume nouă, este cel mai sănătos lucru. happy

| Ionut2to explică (pentru literallythesamebruh):

Multumesc mult de ajutor o sa incerc!

1 răspuns: