| adelynaaru a întrebat:

Am 15 ani și am pleoapele foarte căzute. Adică dacă folosesc ceva machiaj nu se vede deloc. Ce as putea să fac?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Littledoctor26 a răspuns:

Buna! Trebuie sa eviti eyelinerul, in primul rand. Cred totusi ca poti opta pentru un fard intr-o nuanta nude pe pleoapa mobila si poti insista mai mult pe pleoapa inferioara cu o nuanta mai puternica daca iti place. Mascara si niste gene false smocuri. Daca nici asa nu functioneaza, incearca sa te focalizezi pe celelalte aspecte, pe buze, pe sprancene, un contouring frumos... sunt solutii, poti face un curs de automachiaj! Pupici!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Există machiaj special pentru forma asta de ochi, caută.

| aumih16 a răspuns:

Pai exista machiaj special!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evita sa folosesti eyeliner si farduri de pleoape stridente, deoarece vei scoate in evidenta si mai mult pleoapele.

Răspuns utilizator avertizat
| morfeo a răspuns:

Pune-le scobitori ca in Tom si Jerry

| Alexandra13st a răspuns:

Nu ai cum sa le ridici, deoarece asa este forma lor.Sunt cateva tutoriale pe Youtube despre cum sa te machiezi daca ai ploapele cazute, poate te ajuta