| kyky26 a întrebat:

Am 15 ani si vreau sa imi fac o operație estetica la nivelul feței, mai exact o rinoplastie. Mentionez ca parintii mei ma sustin 100% cu conditia ca eu sa fiu foarte sigura ca vreau asta. Tocmai am fost la doua clinici de chirurgie estetica si din spusele medicilor nimeni in Romania nu imi va face asta pentru ca sunt minoră. M-am documentat pe internet si varsta la fete pentru a face asta este de 15 ani cu conditia de a avea piramida nazala formată in proportie de 90%. Pe mine ma intereseaza daca știti vreo țară din Europa care practica operatii estetice pentru minori si de preferat si un site cu o clinică. Mulțumesc!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Indiferent ce vrei să faci și unde, așteaptă cel puțin până la 18 ani!
Pa, pa.

| raisa1993maria a răspuns:

Hello, fata asta nu a cerut sfatul nimanui, doar a pus o simpla intrebare in legatura cu ceea ce vrea sa faca, atata timp cat si familia ii este alaturi in decizia asta, credeti ca rasounsurile voastre o vor face sa se razgandeasca? Nu e nici prima nici ultima persoana care face lucrul asta!

| ionutzxz a răspuns:

Lasa-ti nasul asa! Cine te iubeste te iubeste asa cum esti! Cu banii aia te poti imbraca

| ombladon a răspuns (pentru ionutzxz):

O prostie mai mare decat asta nu puteai sa spui? Ma refer la partea cu hainele...

| PopStarRock a răspuns:

De ce vrei sa te operezi? De ce crezi ca esti imperfecta? Da! E adevarat! Nimeni nu e perfect! Toata lumea are defectele lui. Daca cineva barfeste de nasul tau( sau in general despre tine) inseamna ca viata ta e mai interesanta decat a lor si ca esti mai importanta:* nu incerca sa arati perfect pentru ca nu vei fii niciodata perfecta. Dupa cum ti-am spus : nimeni nu e perfect! Eu spun sa te mai gandesti ce vrei sa faci:*

| Diana189 a răspuns:

Eu zic sa te gandesti de multe ori inainte sa faci pasul asta, mai tarziu s-ar putea sa nu fii chiar mandra de asta.

| MadalinaRockStarEuu a răspuns:

In Belgia. Mai intereseaza-te pe netwinking