| XnameX a întrebat:

am 16 ani si 3 sferturi si am sanii foarte foarte mici, nici nu pot umple un sutien marime mica. mama mea are si ea sanii mici dar tot sunt mai mari ca ai mei in rest toate bunicile si matusile au sani mari. acest lucru ma complexeaza ingrozitor. nu neaparat ca baietii se uita la fete cu forme dar asa in general nu pot sa mi iau si eu o rochie cu spatele gol sau orice alta haina ca sunt plata.
stiti vreun exercitiu care sa fie folositor? nu vreau rezultate wow ca stiu ca nu se poate, doar 2-3 cm. de exemplu imi plac sanii arianei grande ...si da ii am mai mici ca ei.
am citit ca inotul ar fi bun. e adevarat?
si inca o intrebare daca faci exercitii pentru sani mai ridicati mai fermi nu stiu cum sa zic par mai mari?
dau funda

8 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
E un lucru care nu poate fi fortat. Exercitiile ti-i face mai fermi, atat. Poarta sutien cu push-up mai rar ca sa nu se lase ca la batrane. E vorba si de genetica daca zici ca si mama ta e mai putin "dotata". Dupa ce iti incepi viata sexuala, se mai dezvolta. Multumeste-te cu ce ai. Inotul iti dezvolta musculatura, spatele si poti sa ai un aspect cam masculin dupa parerea mea... Nu e atat de important. Daca ai un minus aici, macar fa-te remarcata altfel. De exemplu, intretine o silueta perfecta sau fa-ti parul mai stralucitor, ingrijeste-ti bine tenul etc. Nimeni nu are corpul perfect asa ca nu mai fi complexata dintr-un nimic!

| Northern a răspuns:

Nu inteleg de ce vrei sani mari. E o povara. Si de ce ai vrea sa porti un sutien mai mare? Mai bine zis: De ce ai vrea sa porti sutien?
Ai o viata frumoasa asa.

| XnameX explică (pentru Northern):

E o diferenta intre a vrea sani mari si a vrea sani cat sa stea putin si pe tine hainele altfel. habar nu ai cum e sa nu ai deloc.

| Northern a răspuns (pentru XnameX):

Ba am habar, lol.

| Taduic a răspuns:

Poate ca nu o sa crezi ca merge, dar poti incerca...
Mananca aripioare de pui de fast-food [KFC ar fi cel mai bun] sau din comert. De ce? In acele aripioare s-au injectat hormoni feminini pentru a creste mai rapid gainile. Stiu ca suna prostesc si probabil multi o sa-si bata joc de mine sau o sa rada, dar asta e adevarul. Pana la urma daca nu incerci, nu aflii. Nu cred ca sunt exercitii pentru asa ceva, poate doar seturi de exercitii care cu siguranta nu ai sa le gasesti la liber pe internet. Totusi, daca vrei exercitii pentru asa ceva, poti sa te apuci de fitness sau aerobic.

| ychigo a răspuns:

Daca si mama ta are sânii mici e posibil sa o moștenești, insa tu nu ai ajuns la maturitatea ei trebuie sa ai răbdare și iti vor crește.

| ciribist a răspuns:

Din ce stiu eu nu exista asa exercitii, poti sa mananci marar am auzit ca merge

| CujbaCLD a răspuns:

Buna XnameX, este adevarat ca inotul dezvolta toti muschii nu doar sanii,iti recomand sa faci inot,pe langa marirea sanilor,iti face bine si la restul corpului si impreuna cu o alimentatie sanatoasa, poti arata mai bine cu ajutorul acestui sport, exercitii pe care sa le faci ar mai fi ridicatul greutatilor cu ambele maini de jos in sus, sau flotarile. Nu trebuie neaparat sa faci flotarile clasice daca nu poti, te poti sprijini de pat si poti face cate 50 de flotari pe zi, cu pauza intre ele. Si pentru a doua intrebare, daca faci exercitii pentru sani este adevarat ca acestia vor creste. Nu te astepta sa creasca din primele 2 zile de inot sau flotari, dar incetul cu incetul nici nu iti vei da seama ca au mai crescut. Sper ca te-am ajutatwinking